"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Välisminister kutsub üles esitama kandidaate Jaan Poska medalile (0)
08. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"Ehkki rahulepingu sõlmimisest on möödunud enam kui sada aastat, ei ole selle kui Eesti õigusliku järjepidevuse alusdokumendi olulisus vähenenud," kinnitas välisminister Urmas Reinsalu.

Reinsalu kutsub üles esitama kandidaate Jaan Poska medalile, et anda Tartu rahu 101. aastapäeval see isikule või isikutele, kellel on silmapaistvad teened Tartu rahulepingu põhimõtete kaitsmisel maailmas, vahendas BNS. 

Medali kandidaate võivad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sealhulgas vabaühendused, riigi või kohaliku omavalitsuse asutused ja ettevõtted.

Ettepanekus tuleb märkida kandidaadi nimi, tegevusala ja põhjendus Jaan Poska medali annetamiseks. Kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ettepanek kandidaadi esitamiseks tuleb saata välisministeeriumi e-posti aadressile asosek@mfa.ee hiljemalt 24. jaanuariks.

“Jätkame inimeste tunnustamist, kes oma teo ja sõnaga kannavad edasi Tartu rahu põhimõtteid,” ütles välisminister. “Ehkki rahulepingu sõlmimisest on möödunud enam kui sada aastat, ei ole selle kui Eesti õigusliku järjepidevuse alusdokumendi olulisus vähenenud. Kandidaate saab esitada 24. jaanuarini, mis on ühtlasi Jaan Poska 155. sünniaastapäev.”

Jaan Poska medal anti esimest korda üle Tartu rahu 100. aastapäeval 2.veebruaril 2020. Esimesed medalid said vabadusvõitlejad Enn Tarto ja Mart Niklus, kes kirjutasid 1979. aastal alla Balti Apellile, milles nõuti Balti riikide annekteerimise lõpetamist ning tuletati meelde 1920. aastal sõlmitud Tartu rahulepingut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.