"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Valitsus kiitis heaks esmaspäevast kehtima hakkavad piirangud (0)
08. jaanuar 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Alates 11. jaanuarist kehtiv üle-eestiline (v.a Harjumaa ja Ida-Virumaa) regulatsiooni järgi saab taastada kõikides üldhariduse kooliastmetes ning kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides kontaktõppe.

Valitsus kiitis e-istungil heaks 13 Eesti maakonda puudutava korralduse, millega kehtestatakse alates esmaspäevast piirangud huvihariduse ja -tegevuse, täiendkoolituse ja -õppe, noorsootöö ning spordi valdkonnas, vahendas BNS. 

Piirangud puudutavad Eesti kõiki maakondi, välja arvatud Harjumaad ja Ida-Virumaad. Ida-Virumaal ja Harjumaal taastub kontaktõpe 1.-4. klassini ning 9. ja 12. klassis. Ka muus osas jäävad nendes maakondades järgmisel nädalal kehtima juba varem otsustatud piirangud. Piirangud, mis kehtivad Ida-Virumaal ja Harjumaal pärast 17. jaanuari, otsustatakse hiljemalt 14. jaanuaril.

Alates 11. jaanuarist kehtiv üle-eestiline (v.a Harjumaa ja Ida-Virumaa) regulatsiooni järgi saab taastada kõikides üldhariduse kooliastmetes ning kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides kontaktõppe. Kontaktõppe korraldamisel tuleb järgida haridus- ja teadusministeeriumi ning terviseameti juhiseid võimalikult ohutuks õppetöö läbi viimiseks. Haridus- ja noortevaldkonna info on leitav aadressil hm.ee/koroona.

Huvitegevust ja -haridust, täienduskoolitust ja -õpet, noorsootööd, sportimist ning treenimist tohib välitingimustes läbi viia mitte suuremas kui 25 inimesega rühmas, sealhulgas treener või juhendaja. Tegevust läbi viies tuleb arvestada, et üks rühm ei tohi kokku puutuda teiste rühmadega.

Sisetingimustes kehtestatakse rühma suuruseks kuni 11 inimest, kaasa arvatud treener või juhendaja. Kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega. Ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 50 protsenti. Siseruumides tuleb kanda maski, välja arvatud kuni 12-aastased lapsed või siis, kui see on tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu vastunäidustatud.

Spordivõistlused pealtvaatajateta

Nii sise- kui välitingimustes tegevuste korraldamisel peab tagama desinfitseerimisvahendid ning järgida tuleb terviseameti desinfitseerimisnõudeid.

Spordivõistlused ning spordi- ja liikumisüritused on välitingimustes lubatud kuni 25 osalejaga rühmas, kaasa arvatud juhendaja või treener. Tagatud peab olema, et üks rühm ei puutuks kokku teiste rühmadega.

Spordivõistlused ja -üritused sisetingimustes on lubatud üksnes spordialaliidu võistlussüsteemis osalevatele meistriliiga võistkondadele, professionaalsetele sportlastele ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele. Siseruumides tuleb kanda maski, välja arvatud olukordades, kus see pole võimalik, näiteks otseses võistlustegevuses.

Nii sise- kui välistingimustes võivad spordivõistlused, spordi ja -liikumisüritused toimuda ainult ilma pealtvaatajateta. Mõlemal juhul peavad olema tagatud desinfitseerimisvahendid ning järgida tuleb terviseameti desinfitseerimisnõudeid.

Piirangud hinnatakse üle kahe nädala pärast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.