"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Eakad peavad pensionilisa nimetamisväärseks (0)
08. jaanuar 2021

Jõulude eel tegi Tallinn linn kingituse oma pensionäridele ja tõstis pensionilisa sajalt eurolt sajakahekümneviiele eurole. Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu esindaja Sulev Mäeltsemehe meelest on see nimetamisväärne summa, mis aastas korra sünnipäevaeelsel kuul pensionäride kontole laekub.

 

“Nagu mõned on öelnud seda tuntud lauset, et pole paha ehk väga hea. Pensionäridel on lisaks lõbustustele vaja ka hambaravi ja palju teisi selliseid kulutusi. Igal juhul on see väga meeldiv kingitus kõigile, sõltumata põhipensioni suurusest, on see siis viissada või kuussada eurot,” ütles Mäeltsemees.

Pensionilisa saavad taotleda nii vanaduspensionärid kui ka töövõimetuspensionärid. Abilinnapea Betina Beškina sõnul tuleb pensionilisa kirjutamiseks esitada avalduse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonda või täita avaldus internetis leheküljel https://www.tallinn.ee/Teenus-Pensionilisa-maksmine.

“Avalduse peab kirjutama ühe korra, kui on käes pensioniiga. Järgmistel aastatel laekub summa automaatselt, korduvalt avaldust ei pea kirjutama,” ütles Beškina.

Pensionilisa maksab Tallinna linn alates 2010. aastast, et kompenseerida üldist hinnatõusu. Beškina sõnul on tegemist populaarse toetusega, mida üksikud jätavad kasutamata.

Pensionär Vera saab samuti linnalt pensionilisa: “Ostan midagi, teen lapselapsele kingutusi.” Kesklinna elanik Sven ei ole aga avaldust teinud ja pensionilisa ei saa,  kuid lubab asjad korda ajada: “Kui makstakse, miks mitte, ega see halb ei ole,” märgib Sven.

Tallinna pensionärid saavad nautida ka teisi hüvesid, mida linn pakub. Näiteks on linnal kokku lepitud soodustused apteekides ja Tallinna spordiklubides,

levinud on ka toiduabipakid, mida jagab Toidupank, eraldi toetus on Tallinnal olemas ka toimetulekuraskustes inimestele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.