"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kiiruskaamerate paigaldamine vähendas rikkumiste arvu kolm korda (0)
08. jaanuar 2021

"Alates sellest hetkest, mil me kiiruskaamerad tööle panime ja nad ka punast tulukest vilgutavad rikkumiste korral, on nelja kuuga rikkumiste arv kolm korda vähenenud," ütles Tallinna transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa.

Rüütelmaa sõnul on see kõnekas fakt, mis näitab, et kiiruskaamerad on vajalikud ja just liiklusohutuse tagamisel.

“Me näeme, et kiiruskaamerad on tõhusad nii kiiruseületamise mõttes kui ka fooritule eiramise korral, sest kiiruskaamerad fikseerivad ka seda,” lausus Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Kiiruskaamerad paigaldati Russalka ristmikule juba kevadel. Seadmed asuvad mõlemal pool teed ja suudavad fikseerida rikkumisi kõigil sõiduradadel.

Kuigi kiiruskaamerad aitavad ristmikel rahustada liiklust, juhtus vähem kui kuu tagasi traagiline liiklusõnnetus just Russalka ristmikul, kus 42-aastane mees kaotas elu.

“Tänaseks oleme teada saanud, et sõiduki kiirus oli peaaegu kaks korda suurem kui lubatud ja juht tegeles roolis kõrvaliste asjadega. Nii, et mitmed asjaolud viisid selle kurva õnnetuseni” selgitas Rüütelmaa.

Kristiine ristmiku puhul, kus samuti on kiiruskaamerad, on hetkel leping riigi transpordiametiga, kuid see lõpeb selle aasta detsembris ja transpordiamet seda pikendada ei soovi. Kui lahendust ei leita, võib see Kristiine ristmiku taas kõige ohtlikumaks muuta

Novikov ütles, et Kristiine ristmiku kiiruskaamerad on küll paigaldatud linna poolt, kuid on hiljem üle antud riigi transpordiametile. “Kristiine kaamerate leping lõppeb selle aasta detsembris ja Transpordiamet on juba öelnud, et nad ei soovi lepingut pikendada,” sõnas ta.

Siseministeerium saatis mullu oktoobris välja väärteomenetluse seadustiku ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu. Eelnõuga soovitakse saavutada, et 50 protsenti riigieelarvesse laekunud hoiatustrahvist laekuks kiiruskaamera paigaldanud kohaliku omavalitsuse eelarvesse. Riigikogu ega valitsuse menetlusse ei ole seaduse ja määruse eelnõud jõudnud, kuid just Kristiine ja Russalka ristmiku puhul oleksid muudatused üliolulised.

“Me väga ootame, et riigi poolt vastavad õigusaktid vastu võetakse ja selleks ajaks jõustatakse. Juhul kui, seda ei tehta, jäävad kõik Tallinna kiiruskaamerad testrežiimi ja koguvad  üksnes statistilist informatsiooni rikkumiste kohta. Maailmast on teada juhtumis, et kui mingil põhjusel kiiruskaameratega enam trahvimist ei toimu, siis mõne aja pärast muutub liiklus neis piirkondades taas ohtlikuks,” lausus Rüütelmaa.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.