"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
VIDEO! Pikemad rongisõidud Tallinnast väljapoole on kahanenud (0)
08. jaanuar 2021
Svetlana Aleksejeva

"Juba novembri lõpus toimus oluline muudatus, kus sõitjate arv oluliselt langes. Praegu saame öelda, et kukkumine on ligi 50 % ja viiruse levik annab tunda kõvasti," rääkis Elroni müügi-ja arendusjuht Ronnie Kongo.

 

Kui varasematel aegadel olid perroonid reedeti rahvast tulvil, et nädalavahetuseks  Tallinnast näiteks Tarusse või Viljandisse sõita, siis tänaseks on olukord muutunud.

Rohkem on kukkunud just pikamaa sõidud. Statistika näitab, et pigem kasutatakse rongi igapäevaselt  tööl või koolis käimiseks.

Küsitlesime Balti jaama perroonil inimesi ja uurisime, kui sageli sõidavad nemad viimasel ajal rongiga.  Leidus neid, kes  võtavad reisi ette haruharva, kuid ka neid kes sõidavad nädalas mitmeid kordi. Kõlama jäi aga tõsiasi, et kaasreisijaid on vähe ning see võimaldab hoida ka vajalikku distantsi.

Diana sõnul  on viimase paari kuuga maskikandmise harjumused muutunud. Kui veel  novembris ei kantud eriti innukalt maski, siis tänaseks on enamikel reisijatel siiski mask ees.

Lisaks võimalusele distantsi hoida, maandab nakatumisohtu ka see, et kõikides Elroni rongides on sundventilatsioon, kus õhk  võetakse sisse õuest.  Seetõttu hindab Elroni müügi -ja arendusjuht Ronnie Kongo just rongi viiruse kontekstis kõige ohutumaks ühistranspordivahendiks.

“Isegi kui rongis teie ees, järgmises reas istub inimene, siis ta on ikkagi teist oluliselt kaugemal kui samas olukorras bussis. Rongides on istmevahed oluliselt suuremad, istmed on ka laiemad ja kui vaadata kui kõrge on rong, siis rongis lihtsalt on nii palju õhku, et see viiruse levik seal kindlasti ei saa olla suur, isegi juhul kui sinna vahel harva mõni nakatunu peaks juhtuma,” sõnas Kongo.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.