"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Selgusid Tallinna kesklinna jõulukaunistuste rahvalemmikud (0)
08. jaanuar 2021
Kesklinna LOV

"Kui varasemalt keskendusime ainult vanalinnas asuvate ettevõtetele, siis seekord, kui kõigil on raske aeg olnud ja meeleolu on võibolla seetõttu nukram, kaasasime rohkem osalejaid," ütles kesklinnaosa vanem Monika Haukanõmm. „Kutsusime kesklinna elanikke, ettevõtjaid, riigi asutusi, koole ja lasteaedu konkursil osalema.“

“Kui varasemalt keskendusime ainult vanalinnas asuvate ettevõtetele, siis seekord, kui kõigil on raske aeg olnud ja meeleolu on võibolla seetõttu nukram, kaasasime rohkem osalejaid,” ütles kesklinnaosa vanem Monika Haukanõmm. „Kutsusime kesklinna elanikke, ettevõtjaid, riigi asutusi, koole ja lasteaedu konkursil osalema.”

Haukanõmme sõnul oli ettevõtmise eesmärgiks luua mõnusat pühade ja talve meeleolu. „Ma arvan, et konkurss läks väga hästi, ja järgmine kord ootaks just elanike poolt esitatud kauneid aknaid ja uksi,” ütles ta.

Võitjad selgitati välja Facebooki lehel rahvahääletusega. Esikoha võitis galerii “Kunstiaken”, teiseks tuli Luha lasteaed ja kolmandaks Komeedi lasteaed.

“Tulemusega saab tõesti rahul olla ja tõstaksin esile lasteaedu, mis olid nii aktiivsed. Esikolmikusse sattuski meil kaks lasteaeda – Luha ja Komeedi lasteaed. Võiduaken oli tõesti väga uhke. Kui mõelda, et tegemist on Eesti tarbekunstnike ja disaineritega, kes lõid kaasa ja selle vaateakna kaunistasid, siis selle üle on tõesti väga hea meel,” tõdes Haukanõmm.

Galerii “Kunstiaken” asub vanalinnas Vene tänaval. Konkursi lõpuks, 6. jaanuari keskpäevaks, kogus galerii konkursiaken kõige rohkem hääli – 369. Teise koha saavutanud Luha lasteaia jõulukaunistused said hääletamise lõpuks 246 häält ning kolmandana kogus Komeedi lasteaed 167 häält. Neid kolme enim hääli kogunud kujundust tunnustab linnaosa valitsus rahalise preemiaga: esikoht pälvib 600 eurot, teine koht 400 eurot ja kolmas koht saab 250 euro suuruse preemia.

“Meil on kunsti müügi galerii ja asjad siin on pidevas muutumises. Hetkel me enam ei saa näidata, milline meie aken pühade ajal välja nägi, sest ekspositsiooni keskse elemendi, Mare Vihmanni jõulusõime, müüsime eile maha,” selgitas tekstiilikunstnik Sigrid Huik.

Galerii võitis ka peapreemiaks olnud 600 eurot, millele on juba otstarve leitud.

“Me loodame selle raha abil ellu jääda, sest praegu ei ole kerge vanalinnas poodi pidada,” lausus Huik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.