"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LOOMAAIA UUDISED: Loomaaia asukatele maitseb lumi (0)
09. jaanuar 2021
Inari Leiman

Aasta esimene nädal oli toredalt lumine ja pehmelt talvine. Loomaaiaasukad ahmisid kohevat lund süüa, püherdasid ja veeretasid lumepalli. Loomaaiakülalised said kelgutada ja ehitada lumememme või lumekindlust. Loomaaeda saabunud müümata jäänud jõulukuused pakuvad loomadele nii tegutsemisrõõmu kui ka maitseelamusi veel kauaks. 

Vaata loomaaiaasukate jõulukuuse- ja lumerõõmude galeriid: https://tallinnzoo.ee/gallery/joulukuuse-ja-lumeroomud/

Igal aastal 10. jaanuaril koondub tähelepanu kotkastele ja teistele kullilistele – tähistatakse kotkaste kaitse päeva. Ameerika Ühendriikide vapilinnu, möödunud sajandi keskel väljasuremise äärele jõudnud valgepea-merikotka kaitse ja taastamise eduloost alguse saanud päeva sel aastal loomaaias sündmusena ei tähistata. Küll aga on loomaaia õuealad avatud ning häälekad, võimsad ja majesteetlikud röövlinnud kõigile uudistajatele nähtaval. Samuti võib järele vaadata reedel aset leidnud Facebook live’i #loomaaedelutoas.

Jääkaru Rasputin käib nüüd julgelt talitajate juuresolekul siseruumis, sestap otsustati ta teisipäeval korraks sisse kinni panna, et korrastada ja kaunistada tema õueala. Jääkarumürakas suhtus sellesse väga rahulikult. Lühikese ruumis oleku järel taas õueaedikus, uudistas ta hea meelega välja pandud kuuski ja otsis peidetud maiuspalu ning püüdis tülikate vareste tähelepanust pääsemiseks oma liha- ja köögiviljajäätise tuppa veeretada.

Järgmisel päeval tuli Raspi samuti kenasti talitajate juuresolekul sisse – ta on aru saanud, et siseruumi sulgemine on ohutu ning talle meeldib, kui talitajad temaga tegelevad ja teda treenivad.

Jääkaru Friida aga oli õueaedikus kimbatuses. Töötajad peitsid kolmapäeval tema lõunasöögi – suure lihakäntsaka – tavatusse kohta madala künka otsa kuusehunniku alla. Ta tundis lõhna küll ja uuris ka oksahunnikut, kuid ei tahtnud sellist vingerpussi uskuda ja otsis mitu korda läbi kõik tavapärased toidu peitmise kohad aedikus. Kuusehunnikut lammutama ei läinudki ta enne kui alles öösel.

Sookurg, sini-paabulinnud ja herilaseviud koliti nädalalõpu külmade tuleku eest sooja ruumi. Ka kanada lagled marssisid talitajate kutsel läbi kihnu maalamba jäärade aediku oma talvitusmaja ja lahvanduses oleva tiigi juurde. Et sulelisi mitte teelt eksitada, said jäärad samal ajal võimaluse uudistada sookure lumist aedikut. Noored neitsikured eraldati vanematest ning viidi elama sügisel valminud uude aeda ja Puiduspetside ehitatud majakesse troopikamaja ligiduses.

Kitsukeses terraariumis troopikamajas elanud Aafrika päritolu roomaja rüülik koliti avaramasse elupaika paksunahaliste majas. Troopikamaja akvaariumis ujuvatele punapiraajadele aga näivad olemasolevad tingimused sobivat, igatahes heitsid nad aasta lõpus marja.
Aafrika savannielevant Fien murdis vasaku võha otsast tüki lahti. Kuna elevantide võhad kasvavad kogu elu, siis võib selliseid äpardusi ikka juhtuda, kui londikandjad võhkade kasutamisel väga hoogu satuvad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.