"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jaanus Karilaid: kas Reformierakond soovib Eesti välja viia NATO-st ja Euroopa Liidust? (3)
11. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ja Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid mõistis hukka Reformierakonna juhi Kaja Kallase ettepanekud panna rahvahääletusele Eesti väljaviimine NATO-st ja Euroopa Liidust.

“Kui Reformierakonna esimees Kaja Kallas väitis ajakirjanikele, et ei olnud teadlik oma fraktsiooni liikmete referendumiettepanekust liita Eesti Venemaaga, siis jättis ta mainimata, et on koos Kalle Laanetiga alla kirjutanud ettepanekutele panna rahvahääletusele Eesti väljaviimine NATO-st ja Euroopa Liidust,” ütles Karilaid.

Tema sõnul tundub, et Reformierakonna juhtkond on nüüdseks kaotanud igasuguse mõõdutunde ning arusaamise sellest, mida nende tegevus võib põhjustada. “Meediasse paisatakse hoogsaid epistleid, aga samal ajal antakse parlamendi menetlusse ettepanekuid, mis kahjustavad tugevalt meie riigi julgeolekut ning mainet,” rääkis ta.

Karilaid rõhutas, et Reformierakonna esimees peab nüüd andma põhjalikke selgitusi, miks suurim parlamendierakond on sellisele teele astunud. “Kaja Kallas on süüdistanud valitsuskoalitsiooni demokraatia kahjustamises ja parlamendi suukorvistamises, kuid samal ajal asunud koos erakonnakaaslastega Eesti julgeolekut õõnestama. Kui hakkame üles lugema oravate vastavaid ettepanekuid, on pilt üsna hirmus: rahvahääletus NATO-st ja EL-ist lahkumise osas; rahvahääletus Nõukogude Liidu taastamise osas; rahvahääletus, et Eesti kuuluks Venemaa mõjusfääri; rahvahääletus, et Eestis keelataks haridust anda eesti keeles,” loetles ta. 

“Oma võimuihas ja poliitilises mängurluses on reformierakondlased unustanud palju olulist. Reformierakond on tõstnud käe Eesti Vabariigi põhiseaduse vastu ning kahjustatud on Eesti rahvusvahelist mainet ja omariikluse alustalasid. Nende tegevus on läinud üle igasuguse piiri,” lausus Karilaid.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

прибалт
11. jaan. 2021 22:18
https://regnum.ru/news/polit/3158996.html В сети оценили идею депутатов Эстонии о присоединении страны к России.
vot tak
11. jaan. 2021 22:14
https://news.rambler.ru/world/45580907-v-estonii-predlozhili-referendum-o-prisoedinenii-k-rossii/?from=h2 В частности, депутаты от Партии реформ предложили внести поправку к законопроекту с вопросом: «Было бы лучше жить в Эстонской Республике, если бы страна была в составе России?».
lisaja
11. jaan. 2021 20:24
https://www.eesti.ca/porguloterii-tema-peremehga-ise-kaotaja-on-ammu-ette-teadanarvide-tasakaalustamiseks-siit/article57804 Nimekiri ettepanekutest.