"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme Heakorra Seltsil täitus 33. aastat (0)
11. jaanuar 2021
Nõmme LOV

"Tahame ära märkida linnaosa hea koostööpartneri tähtpäeva ning öelda suur tänu kõigi seltsi algatatud ettepanekute ja tegevuste eest, olgu selleks siis Tartu rahu tähistamise traditsioon Nõmme Rahu kirikus või taastatud Glehni Kalevipoja kuju," rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Nõmme ühel vanimal kodanikeühendusel täitus jaanuaris 33. aastapäev. “Nõmme Heakorra Selts ja linnaosavalitsus on head partnerid. Koostöös on Nõmmel palju olulist korda saadetud ning kindlasti saadetakse ka edaspidi. Selts on andnud suure panuse Nõmme üldplaneeringu kokku panemisele ning hoidnud au sees Nõmme ajaloolised paigad ja vaatamisväärsused,” tõi Šillis välja.

Nii on saanud iga-aastaseks traditsiooniks, et seltsi liikmed korrastavad talgute korras Glehni rahulat Vaba-Mustamäel, Vabadussõjas langenute kalmusid Rahumäel ja Hiiu-Rahu kalmistul.

“Meie ühine soov on säilitada Nõmmel aedlinlikkus, metsalinna miljöö ning rohelus, tehes seda teineteist toetavalt,” sõnas linnaosa vanem.

Seltsi esmaasutas Nikolai von Glehn 9. veebruaril 1908. Selle eesmärgiks oli Nõmme heakorra ja arengu eest hoolitsemine.  Peale 1940. aastat saabus ligi 50 aastane paus.

1987. aastal algas Eestis jõuline muinsuskaitse liikumine, mille tuules asutati ka Nõmme abikomitee, mis seadis eesmärgiks Nõmme Heakorra Seltsi taastamise. Seltsi taastamiskoosolek toimus 7. jaanuaril 1988 Fr. Tuglase majamuuseumis ja kohe alustati ka aktiivset tegevust. Juba sama aasta 21. septembril seadustati seltsi initsiatiivil Nõmme linna lipu ja vapi kasutamine.

4. novembril 1990 avati taastatud Glehni Kalevipoja kuju (skulptor Mati Karmin). 14. juunil 1991 avati Pääsküla jaama juures küüditatute mälestusmärk (skulptor Tõnu Maarand). Alustati Tartu rahu aastapäeva tähistamist Nõmme Rahukirikus. Viimase kahe ettevõtmise algatajaks oli seltsi aktiivne liige Elvi Pirk, kelle 100. sünniaastapäeva sel aastal tähistatakse.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.