"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 290 koroonapositiivset (0)
11. jaanuar 2021
Rene Suurkaev

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3497 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 290 ehk 8,3 protsenti testide koguarvust. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 156 inimesel. 132 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 38, Pärnumaale 33, Lääne-Virumaale 12 ja Järvamaale 9 ning Võru- ja Tartumaale lisandus 8 uut positiivset testi tulemust. Põlvamaale lisandus 4, Viljandimaale 3, Rapla-, Valga- ja Läänemaale lisandus 2 uut nakkusjuhtumit ning Hiiu- ja Jõgevamaale lisandus 1 uus nakkusjuhtum. Saaremaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 11 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 601,44 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,5%.

Terviseameti jälgimisel on üle 22 800 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on  üle 14 000 inimese, kellest 4315 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4300 inimese, kellest nakatunud on 1473. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 540 on nakatunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2800 inimese, kellest 934 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

11. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 412 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 42 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 26 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 39, kellest 11 sisestati tagantjärgi. Koju saadeti 7 inimest.

Ööpäeva jooksul suri neli koroonaviirusega nakatunud inimest – 90-aastane naine, 80-aastane naine, 79-aastane mees ja 78-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 287 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1787 COVID-19 haigusjuhtumit 1757 inimesega.

11. jaanuari seisuga on tervenenud 23 007 inimest. Neist 17 129 inimese (74,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 5878 inimese (25,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 680 409 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 33 805 (5% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 10 972 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 10 972 inimesele. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 253 026 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1763 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 563.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Olukord ei parane üleöö. “Me ei tohi kaotada valvsust, vaid peame jätkama kõigi viiruse tõkestamise reeglite järgimist – pesema käsi, hoidma distantsi, püsima haigena kodus ja kandma siseruumides maski kuni oleme üheskoos viiruse leviku kontrolli alla saanud,” ütles terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.