"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei- ja Piirivalveameti nädalavahetuse sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
11. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud nädalavahetusel 116 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine ja 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust (kaks eluruumidest ja kaks sõidukitest). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 38 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. 

Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja ning kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist. Eestist saadeti välja üks inimene.

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

8. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Liivamäe tänaval läks 27-aastane naine kallale enda tuttavale 28-aastasele naisele ja lõi teda jalaga. Kiirabi vaatas naise üle. Politsei pidas 27-aastase naise kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

8. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäel Võru tänaval läks 70-aastane mees kallale enda pojale, 44-aastasele mehele ja lõi teda rusikaga näkku. Politsei pidas 70-aastase mehe kinni.

8. jaanuaril teatati politseile, et Mustamäel E. Vilde teel lõi 34-aastane mees enda endist abikaasat, 30-aastast naist käega näkku.

8. jaanuaril teatati politseile, et Põhja-Tallinnas ründas Kopli tänaval seni tuvastamata mees 48-aastast naist. Kiirabi viis naise haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

9. jaanuaril teatati Mustamäe linnaosas Kadaka teel korteris toimunud peretülist, mille käigus joobes 41-aastane naine läks kallale joobes 35-aastasele mehele. Kodus viibis ka alaealine laps. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval korteris ründas 40-aastane mees oma 44-aastast abikaasat. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

10. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel korteris ründas 38-aastane naine oma 36-aastast abikaasat. Konflikt tekkis ühise alkoholi tarvitamise käigus.

Vargus

8. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Villardi tänaval on murtud sisse kauplusse ja varastatud kaks elektrilist tõukeratast. Kahju on 3249 eurot.

10. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Maleva teel on varastatud ettevõtte territooriumilt sõiduki esisild. Kahju 300 eurot.

Kelmus

8. jaanuaril teatati politseile, et Keilas elavale 55-aastasele mehele helistati näiliselt Swedbankist ja küsiti erinevaid küsimusi. Mees katkestas kõne, kui temalt isikukoodi küsiti. Hiljem kinnitas mees Smart-ID koodi, mille tagajärjel kanti ettevõtte arvelt 50 000 eurot. Kannatanu teavitas juhtunust ka panka. Täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Ähvardamine

9. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval ähvardati 45-aastast meest. Kannatanu tundis ohtu oma elule ja tervisele. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

8. jaanuaril teatati politseile, et Viimsi vallas tekitas 51-aastane mees ühise alkoholitarvitamise käigus 49-aastasele mehele torkehaava varbasse. Kiirabi andis mehele esmaabi. Politsei pidas 51-aastase mehe kinni. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

8. jaanuaril teatati politseile, et Maardus Kallasmaa tänaval tungiti kallale 59-aastasele mehele. Kiirabi viis mehe haiglasse. Juhtunuga seoses pidas politsei kinni 43-aastase mehe.

Kelmus

8. jaanuaril teatati politseile, et alaealise lapse kontolt on tehtud ülekandeid võõrale kontole. Kahju on 840 eurot.

Vandalism

10. jaanuaril teatati, et Paldiski linnavalitsuse hoonelt tiriti maha lipuvarras koos lipuga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine

9. jaanuaril teatati politseile, et Maardu linnas Keemikute tänaval korteris ähvardas 42-aastane joobes mees 39-aastast naist. Kannatanu tundis ohtu oma elule ja tervisele. Politsei pidas mehe kinni.

Juhtumid piiril

9. jaanuaril lahkus lennuga Tallinnast Minskisse 1983. aastal sündinud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi kodanik. Mehel oli kehtiv karantiinikohustus. Tal lubati Eestist lahkuda, info edastati Terviseametile.

10. jaanuaril lahkusid lennuga Tallinnast Londonisse neli inimest, kellest üks oli Šveitsi Konföderatsiooni, üks Suurbritannia ja kaks Eesti Vabariigi kodanikku, kellel oli kehtiv karantiinikohustus. Inimestel lubati Eestist lahkuda, info edastati Terviseametile.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.