"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinn manitseb liiklejaid ettevaatlikkusele (0)
11. jaanuar 2021
Mats Õun

Ilmaennustuse kohaselt on öösel algamas tihe lumesadu, Tallinna linnavalitsus soovitab kõigil liiklejatel olla ettevaatlik.

Ilmaprognooside kohaselt on oodata öötundideks ja teisipäevaks tihedat lumesadu ja tuisku, ööpäeva jooksul võib lisanduda ligi kümme sentimeetrit lund ning nähtavust halvendab lörtsisadu, edastas linnavalitsus. Tallinna linna lepingupartnerid on lumekoristuseks ja libedusetõrjeks valmis, kuid ettevaatlik tuleb siiski olla kõigil liiklejatel.

“Hooldussõidukid on liikvel küll ööpäevaringselt, kuid kuna lumesadu võib olla tihe, tuleb autojuhtidel sellest hoolimata arvestada ka lumiste teeoludega, lagedatel aladel võib esineda tuisuvaalusid,” rääkis Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. “Seepärast palume autojuhtidel varuda sihtkohta jõudmiseks piisavalt aega. Võimalusel ärgake hommikul pisut varem, puhastage sõiduk korralikult lumest ja alustage sõitu rahulikus tempos, et jõuaksite tee- ja ilmaoludega kohaneda. Õhtul sõidukit parkides arvestage aga sellega, et ka laiema sahaga varustatud masinad pääseksid väiksematel tänavatel liikuma.”

Klandorf lisas, et kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on nende korraldada. „Eelolevatel päevadel on ilmastikuolud tavalisest keerulisemad, mistõttu tuleb ka kinnistuomanikel anda suurem panus jalakäijate ohutuse eest hoolitsemisel,“ sõnas ta. Klandorf lisas, et kõnniteede hooldamisel peaks tagama, et kõnniteele jääks vähemalt 1,2 meetri laiune käiguruum.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.