"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paljudes kodudes on aeg suitsuandur välja vahetada (0)
12. jaanuar 2021
Scanpix

Vaatamata sellele, et Päästeameti uuring näitas, et 92% eluruumides on suitsuandur paigaldatud ning 83% elanikest peab andurit väga oluliseks, siis üha sagedamini tuvastatakse tulekahjupaikades suitsuandureid, mis polnud töökorras.

“Päästjatega rääkides selgus, et nende töös moodustavad andurite tühiväljakutsed täna väga suure hulga,” sõnas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis. “Loomulikult sõidavad päästjad sündmuskohale, kuid mis siis, kui keegi teine, kel probleem tõsine, jääb samal ajal abita?”

Nõmme päästekomando pealik Marek Danilson ütles, et sageli inimesed ei tea, et mitte ainult patareidel, vaid ka anduril endal on soovituslik tööiga. “See on reeglina 3-10 aastat ning seda saab kontrollida anduri tagaküljel olevat kuupäeva vaadates. Arvestades, et suitsuandur on kohustuslik juba aastast 2009, on paljudes kodudes kindlasti aeg andur välja vahetada,” kinnitas Danilson.

Komando pealik lisas, et suitsuandurit välja vahetades tasub järgida seadmega kaasas olevaid juhiseid, mis tagavad perele ohutuse. Suitsuandur tuleb paigaldada magamistoa ees asuva toa, koridori või esiku lakke – seal avastab andur kõigist eluruumi osadest alguse saanud tulekahju ning hoiatab magajaid.

Lisakaitse saamiseks tasub andur paigalda ka magamistuppa ja ülejäänud tubadesse. Mitmekorruselises majas tasub paigalda lisakaitseks vähemalt üks suitsuandur igale korrusele. Köögis või vannitoas võib suitsuandur aurude tõttu anda häiret ka siis, kui tulekahju pole – seetõttu ei ole mõtet sinna suitsuandureid paigaldada. Avatud köögiga ruumis tuleb andur paigalda elutoapoolsesse osasse.

“Seepärast veelkord: inimesed, olge hoolikad ja kontrollige oma suitsuanduri töökorras olekut ning puhastage seda tolmust täpselt sama regulaarselt, kui koristate oma tube,” pani Danilson linlastele südamele. Ta lisas, et kindlasti tasub kortermajas elades jälgida oma naabreid – kui tundub, et mõnes korteris on saatuse tahtel ning elu vingerpusside kiuste mõni eakas inimene üksi elamas, siis külastage teda ning aidake suitsuanduri soetamisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.