"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pooled mullu tule- ja veeõnnetustes hukkunud olid joobes (0)
12. jaanuar 2021
Mats Õun

Möödunud aastal kaotas veeõnnetustes elu 58 ning tuleõnnetustes 36 inimest. Siseminister Alar Laneman ütles, et tulekahjudes ja veeõnnetustes hukkub aastas endselt liiga palju inimesi. 

Kui tulekahjudes hukkunute arv on Lanemani sõnul tänu ennetustööle langustrendis, siis veeõnnetuste puhul seda öelda ei saa.

Eelmisel aastal uppus 45 meest ning 12 naist, üks uppunu oli lapseealine. Uppunud meestest oli alkoholijoobes 30, uppunud naistest oli joobes kaks. Enesetappu kahtlustakse ühe uppunud mehe ja viie uppunud naise puhul. Terviseprobleemid olid 17 veeõnnetustes elu kaotanud mehel ja seitsmel naisel.

Mullu veeõnnetustes elu kaotanud inimest 30 kukkus vette, 11 uppus supledes ning kaheksa kalastades. 

Tulekahjudes hukkus mullu 27 meest ja üheksa naist. Keskmine tuleõnnetustes hukkunud mees oli 60 ning naine 67 aastat vana.

Tulekahjudes hukkunud meestest 17 olid joobes ning kümnel olid terviseprobleemid. Naiste puhul olid need näitajad vastavalt neli ja kuus.

Surmaga lõppenud õnnestustes sai 16 alguse hooletust suitsetamisest ning kuus lahtisest tulest. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.