"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kelgutajad ummistavad Lauluväljakut, ohutusreegleid ei järgita (1)
12. jaanuar 2021
Rene Suurkaev

"Puude vahelt läks keegi slaalomit sõitma ja põrutas otse vastu betoonseina. Kiirabi tuli kutsuda - see kõik on äärmiselt kahetsusväärne,“ sõnas Mupo pressiesindaja Meeli Hunt. "Lauluväljak viiruse leviku tõttu ise üritusi ei korralda, need inimesed on siia kelgunõlvale iseseisvalt tulnud, mis on tõsine probleem just nädalavahetustel,“ ütles Lauluväljaku direktor Urmo Saareoja.

Vaata galeriid (23)

Saareoja ütles, et kui maha tuli, siis oli nõlv nii tihedalt rahvast täis, et polnud ruumi isegi korralikult liugu lasta.

„Võtsime kohe turvameeskonna siia korda jälgima, kes kujunenud kaoses üritas midagigi ohutuse tagamiseks ära teha, see õnnestus väga hästi,“ lausus ta. „Meil ei ole aga sellist ressurssi, et turvameeskonda siin kogu aeg hoida. Seepärast kutsusime endale appi korrakaitseüksuse, kes hakkab Lauluväljaku nõlval regulaarselt patrullima.”

Selleks, et inimesed saaksid ohutult alla sõita ja taas üles ronida, markeeris Lauluväljaku meeskond lumele sektorid – kaks äärmist on alla sõitmiseks ja keskmine osa on ohutuks üles ronimiseks.

“Eks suures õhinas kipub natuke see ülesminek markeeringust kõrvalt minema, siin on sektorid kenasti ja nähtavalt maha markeeritud. Kelgusõidu õhin paneb tõesti paljusid unustama, kuidas ohutu on. Kelgu pealt maha ja otse üles tagasi,” ütles MUPO avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt.

Üksteisele otsa sõitmist, kokku põrkamist tuleb nõlval sageli ette. Möödunud nädalavahetusel aga juhtus palju tõsisem intsident.

“Puude vahelt läks keegi slaalomit sõitma ja põrutas otse vastu betoonseina. Kiirabi tuli kutsuda – see kõik on äärmiselt kahetsusväärne. Nüüd me oma patrullide ja piirkonnapolitseinikega hakkame seda olukorda veidike korrigeerima ning siin tihedalt patrullima,“ selgitas Meeli Hunt

Lustijaid Lauluväljaku mäel oli hoolimata tööpäevast ja pärastlõunast tänagi päris palju. Seda, et kelguga mäest kihutamine palju rõõmu pakub, ei suutnud varjata ka punaste põskedega koolipoiss Tristan.

“Siin on väga äge, sest saab nii kiire hoo sisse. Kohe, kui alla jõuame, jookseme üles tagasi, lihtsalt nii vahva on suure kiirusega alla tuhiseda,” rõõmustas koolipoiss Tristan.

Samal ajal käis MUPO poolne selgitustöö edasi. Ametnikud ja MUPO maskott Lauri olid jõudnud nõlvale, kus oli rahvast tihedalt koos. Tuli rääkida koroonaviiruse levikust, ohutust vahemaast ja turvalisest kelgutamisest. Lõpuks tuhises nõlvalt alla ka MUPO maskott Lauri, kes oli lahkesti valmis rääkima, mida rahvale selgitada tuli.

“Palusime nõlval üksteisest ohutus kauguses püsida ja nii mõnegi käest oli vaja küsida, kas ta on üldse koroonaviirusest kuulnud. Enamus ikka kuulnud oli, kuid tunnistasid ka, et siin on nii tore ja adrenaliin on laes, et reeglid ja isegi see, millisest sektorist on ohutu üles tagasi tulla, kipuvad ununema,” rääkis MUPO maskott Lauri.

Õnnetustest hoidumiseks ja viiruse vältimiseks tuleb ka kelgumäel järgida reegleid – kasutada õigesti erinevaid sektoreid, lisaks kanda kiivrit ja hoida teistest ohutusse kaugusesse.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

WTF
11. jaan. 2021 09:13
Miks reporter tuleb inimeste juurde ilma maskita?!