"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kõlvart: linnasüsteemis kedagi kriminaalasja raames ei kahtlustata (0)
13. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Teisipäeval avalikuks saanud kinnisvaraarendust Porto Franco ja Keskerakonda hõlmava kriminaalasja raames on läbi otsitud ka Tallinna linnavalituse ruume ning ütlusi andnud ka linnapea Mihhail Kõlvart. Kõlvarti sõnul on kaitsepolitsei kinnitanud, et linnasüsteemis kedagi kriminaalasja raames ei kahtlustata.

Kõlvart ütles “Terevisioonis”, et kriminaalasi tuli talle üllatusena ning koos sellega ka õiguskaitseorganite esindajate saabumine linnavalitsusse.

“Linnavalitsuses on läbi viidud menetlustoimingud, seal hulgas läbiotsimised, ka linnapea kabinetis,” ütles Kõlvart ERR-ile, lisades, et ka tema ise on pidanud ütlusi andma.

Teisipäeval sai kõnealuses süüasjas kahtlustuse Keskerakond ja nüüdseks endine partei peasekretär Mihhail Korb. Kahtlustus seisneb selles, et ettevõtja Hillar Teder ja Korb leppisid möödunud aastal kokku, et Teder annetab aasta jooksul Keskerakonnale miljon eurot ning Tederi poja suuromanduses olev Porto Franco saab Tallinnalt sobiva hinnaga võimaluse juurdepääsuteede rajamiseks.

Kõlvart ütles, et on Korbiga sel teemal rääkinud ning Korb ise väidab, et tema ei ole kedagi püüdnud mõjutada. Kõlvart rõhutas, et ka teda ennast pole kindlasti keegi mõjutanud.

Kõlvart lisas, et teisipäeval polnud tal aega kahtlustuses mainitud juurdepääsuteede teemat uurida, ent kolmapäeval lubas ta sellega tegelema hakata. Ta märkis, et ka linnavalitsuses on selle kohta küsimusi tekkinud ja vaja on rohkem detaile teada.

Kommenteerides peaminister Jüri Ratas öist otsust ametist lahkuda ütles Kõlvart, et erakonna juhatuse koosolekul oli laual ka variant valitsuses jätkamisest ning sellel oli ka pooldajaid. Kõlvart ise peab õigeks, et otsustati valitsusest lahkuda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.