"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kõlvart: Tallinna linn meelehea eest otsuseid ei langeta (0)
13. jaanuar 2021
Mats Õun

"Kinnitan, et linnavalitsus ei ole teinud mitte ühtegi otsust selle eest, et keegi toetaks Eesti Keskerakonda kohaliku omavalitsuse valimistel. Linnavalitsus lähtub otsuste langetamisel Eesti Vabariigi seadustest ja Tallinna linna huvidest. Linnavalitsus mõjuvõimuga ei kauple," rõhutas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 

Kui Keskerakonna endisele peasekretärile Mihhail Korbile on esitatud kahtlustus altkäemaksu küsimises toimingu eest, mis kuulub Tallinna linna pädevusse, siis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti kinnitusel ei tee linn ühtegi otsust kellegi pakutava meelehea eest.

“Meie tegevus lähtub linnaelanike huvidest ja on alati alati õigusaktide raamides,” ütles Kõlvart ja kinnitas, et ei teda ega talle teadaolevalt ka ühtki teist linnavalitsuse liiget või ametnikku ei ole Porto Franco kaasuses mõjutatud.

Mis puudutab kahtlustuses märgitud olukorda, kus ettevõtja Hillar Teder oli valmis Keskerakonda toetama, et saada Porto Franco kinnistule vajalikku juurdepääsuteed üle linna maa, märkis Kõlvart, et Tallinna linna maadele servituutide seadmine on tavapärane praktika.

Kapol linnale etteheiteid ei ole

“Samavõrd levinud on vastupidiselt eraõiguslike isikute kinnisasjadele servituutide ja isiklike kasutusõiguste seadmine Tallinna linna kasuks. Isiklikke kasutusõigusi ja servituute seatakse näiteks avalike teede ja tänavate rajamiseks või kolmandate isikute omandisse kuuluvatele kinnistutele juurdepääsude võimaldamiseks või ehitiste püstitamise talumiseks, kui see on linnaruumiliselt või kinnistutega seotud õiguste teostamiseks vajalik,” selgitas Kõlvart.

“Nii palju, kui meile on antud kriminaalasja kohta teada, siis ei ole kaitsepolitsei teinud etteheiteid Tallinna linnavalitsuse tegevuse suhtes Porto Francoga seotud servituutide seadmisel,” lisas Kõlvart.

Kõlvart kinnitas, et kaitsepolitsei ametnikud korraldasid teisipäeval linnavalitsuse ruumides erinevaid menetlustoiminguid. “Toiminguid tehti nii linnapea kabinetis kui abilinnapea Eha Võrgu kabinetis,” rääkis Kõlvart, kelle sõnul kuulati tunnistajatena üle erinevaid linnavalitsuse ametnikke ja ka teda ennast.

Kõik dokumendid, mis vabatahtlikult kapole üle anti, puudutasid tema sõnul Porto Franco kaasust. “Nii nagu meile on kinnitatud kaitsepolitseiameti poolt, linna ametnike, sealhulgas ka poliitiliste ametnike, suhtes kahtlusi ja pretsensioone ei ole. Vähemalt eilse päeva seisuga,” ütles Kõlvart.

Linn käivitas omapoolse sisekontrolli

Linnapea kinnitas, et linn on käivitanud ka omalt poolt sisekontrolli, et kõiges Porto Francoga seonduvas detailne ülevaade saada. “Vaatamata sellele, et kahtlusi ei ole, soovime kõik detailid kokku panna selles asjas, et meil oleks detailsem pilt, kus on võimalikud probleemid, kui neid on. Oma uurimise tulemusi pakume loomulikult ka kapole, kui selline huvi tekib.”

Kõlvart kinnitas, et tema ise ei ole Hillar Tederiga kokku puutunud, Rauno Tederit on näinud ühel Porto Franco teemalisel koosolekul linnavalitsuses, kus osalesid ka abilinnapea ja mitmed teised ametnikud ning Mihhail Korbiga ei ole Porto Franco teemal suhelnud.

Kommenteerides küsimust, kes võiks moodustada uue valitsuse pärast Jüri Ratase tagasi astumist, ütles Kõlvart, et eelkõige peaks uus valitsus olema kompetentne ja töövõimeline. “Mina arvan, et Keskerakond ei peaks iga hinna eest tegelema uue koalitsiooni loomisega. Ma ei välistaks, et vastutuse võtmine tähendabki seda, et Keskerakond on opositsioonis.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.