"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LUMEKORISTUS: puhastatud on kõik peatänavad, hooldatud on ka enamik jalg- ja jalgrattateid, kõnniteid, ülekäikusid ning ühistranspordipeatusi (0)
13. jaanuar 2021
Rene Suurkaev

Mõni päev kestnud lumesadu on toonud linnatänavatele sadakond hooldusmasinat ning lumekoristus ja libedusetõrje kestavad ööpäevaringselt. Teede ja tänavate seisukord on talviseid olusid arvestades rahuldav. 

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul jälgivad Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalameti lepingupartneriks olevad tänavapuhastusfirmad ilmastikutingimusi pidevalt ning lumesajuga või libedaohu tekkimisel on tänavatel väljas kogu olemasolev tänavakoristustehnika.

“Peatänavatel teeb tööd 40 puistur-sahka, kõnni- ja rattateedel 25 traktorit ning kõrvaltänavatel 28 sahka-traktorit, peale selle ka enam kui 30 käsitööbrigaadi,” rääkis Klandorf. “Puhastatud on kõik peatänavad, mis on nüüd soolaniisked, hooldatud on ka enamik jalg- ja jalgrattateid, kõnniteid, ülekäikusid ning ühistranspordipeatusi.”

Jätkuva lumesaju tingimustes alustatakse ühe hooldusringi lõppedes kohe järgmisega ja nii kuni lumesaju lõpuni. Lumesaju lõppedes algavad tööd lumevaalude korrastamiseks- tänavad ja jalg- ja jalgrattateed lükatakse laiemalt lahti, vajadusel korraldatakse lume äravedu. Jaanuarikuu jooksul on seni ära veetud ligikaudu 1000 m3 lund. Töid tehakse hilistel õhtutundidel ja öösel, et võimalikult vähe segada liiklust.

Abilinnapea selgitas, et vajadusel töödeldakse tänavaid kloriidedega juba enne lumesadu, et vältida lume kinnisõitmist ja jääkonaruste tekkimist. “Eilse seisuga on sõiduteedele puistatud ligikaudu 900 tonni kloriide ning ratta- ja kõnniteedele 156 tonni graniitsõelmeid. Varasemate aastatega võrreldes oleme suuremat tähelepanu pööranud jalgrattateede hooldusele, sest suhteliselt soojade ilmade tõttu sõidavad paljud inimesed ka praegu jalgrattaga,” märkis Klandorf.

Autojuhtidele paneb abilinnapea siiski südamele, et kuigi lume- ja libedusetõrje toimub praegu ööpäevaringselt, tuleks tiheda ja kestva lumesaju tõttu arvestada ka lumiste teeoludega ning võimalike tuisuvaalusega lagedatel aladel. “Sihtkohta jõudmiseks tuleks varuda piisavalt aega ning alustada sõitu pigem aeglaselt, et jõuaks teeoludega kohaneda,” ütles Klandorf. “Palume ettevaatlikkust ka jalgsi ja jalgrattal liiklejailt, sest hoolimata teehooldajate pingutustest võib ka kõnni- ja kergliiklusteedel tulla ette ootamatut libedust.”

Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on kinnistuomanikel soovi korral võimalus linnalt tellida omanikule seadusega pandud korrashoiukohustuse täitmine ehk lume- ja libedusetõrje omanike puhastusalal. Vastava lepingu saab sõlmida keskkonna- ja kommunaalametiga, kui puhastatav kõnnitee asub ühistranspordiliiklusega magistraaltänava ääres, või linnaosa valitsusega, kui see külgneb linnaosa sisekvartaalse tänava sõiduteega.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.