"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rahvahääletuse korraldamine ei leidnud parlamendis toetust (1)
13. jaanuar 2021
Mats Õun

Riigikogus ei leidnud toetust abieluteemalise rahvahääletuse korraldamine. Eelnõu vastuvõtmise poolt oli 26 ja vastu 49 saadikut. Hääletusest ei võtnud osa 25 saadikut ning puudus üks saadik.

Eelnõu nägi ette panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele muu riigielu küsimus: “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?”, edastas riigikogu pressiesindaja

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa fraktsiooni esitatud eelnõu rahvahääletuse korraldamiseks abielu mõiste küsimuses läbis riigikogus esimese lugemise 14. detsembril. Eelnõule esitati tähtajaks ligi 10 000 muudatusettepanekut.

Andrei Korobeinik tegi Keskerakonna fraktsiooni nimel ettepaneku arvata eelnõu kolmapäevase istungi päevakorrast välja. Sellega ei olnud nõus EKRE fraktsioon, mistõttu jäi punkt päevakorda.

Riigikogu lükkas kolmapäevasel istungil tagasi ka rahvahääletuse eelnõu menetlemis kohta laekunud protestid.

Tulenevalt sellest, et riigikogu juhatus ei saavutanud teisipäevasel koosolekul konsensust ja aseesimees Siim Kallas jäi juhatuse otsuste suhtes eriarvamusele, hääletas riigikogu täiskogu tänasel istungil kahte juhatuse ettepaneku. Need puudutasid riigikogu liikmetelt laekunud proteste seoses rahvahääletuse eelnõu menetlemisega põhiseaduskomisjonis ja obstruktsiooniga seotud küsimusi.

Riigikogu täiskogu võttis häältega 49 poolt ja 48 vastu otsuse, mis nägi ette lükata eelnõu menetlemise kohta laekunud protestid tervikuna tagasi. Otsuses märgitakse, et arvestades komisjonide väga laia eneseregulatsiooniõigust on põhiseaduskomisjon oma töövõime tagamiseks tegutsenud riigikogu kodu- ja töökorra seaduse raamides.

Riigikogus ei leidnud toetust juhatuse otsus obstruktsiooni reguleerimiseks. Otsuse poolt hääletas 41 ja vastu oli 45 riigikogu liiget.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

põhiline Vikerkaar
14. jaan. 2021 07:45
Põhiline Vikerkaar, Kastani baar ja Pride kõik üheskoos üheshoos ikkagi Pride. Tõeline rongikäik Pride.