"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suurbritannias on kasutusele võetud ajutised surnukuurid (0)
13. jaanuar 2021

Uudisteagentuur Reuters teatas teisipäeval, et kuna Inglismaad laastab koroonasurmade kasv, on mitmes kohas tulnud kasutusele võtta ajutisi surnukuure – haiglate surnukambrites pole enam ruumi.

Viimastel nädalatel on Suurbritannia teatanud rekordilisest koroonasurmade arvust, mida on kiirendanud riigis leviv ja varasemast versioonist oluliselt nakkavam koroonaviiruse uus tüvi. Viimasesse nakatunuid on diagnoositud enim Londonis ja kagu-Inglismaal.

8. jaanuaril registreeriti Suurbritannias statistikat koguva veebilehe Worldometersi andmete kohaselt 1 325 koroonasurma, mis on siiani suurim arv päevas.

Londoni lõunaosas asuva Surrey maakonna haiglate morgides, mis suutsid mahutada kokku kuni 600 kadunukest, pole enam ruumi. Seetõttu oldi sunnitud kasutusele võtma ajutine surnukuur, mis ehitati ja rakendati töösse ka esimese koroonalaine ajal aprillis. Surrey võimude pressiesindajate sõnul saab sel moel vältida tendentsi, et surnukehad jääksid haiglaosakondadesse või -koridoridesse nagu nähti mujal maades koroonapandeemia ajal.

Antud hetkel on Headley Courti ajutises surnukuuris umbes 170 laipa. Kokku jagub ruumi 845-le. “Aprillist juunini käis sealt 12 nädala jooksul läbi 700 surnukeha,” märkis Surrey pressiesindaja. “Viimase kolme nädalaga on see arv olnud 330.”

Analoogseid ajutisi surnukambreid on ehitatud või alles luuakse ka Londoni ja Kenti linnades.

Suurbritannias on registreeritud üle 80 000 koroonasurma, mis on maailmas viiendal kohal.

Allikas: Iltalehti

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.