"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Linna uus abipakett toetab sporditegevust, vähendab üüri ja aitab ettevõtjatel ellu jääda (0)
13. jaanuar 2021
Mats Õun

"Abimeetmete eesmärgiks on vähendada ettevõtjate koormat ning jätta neile kätte võimalikult palju rahalisi vahendeid selleks, et nad saaksid kriisi ületada nõnda, et ei peaks siiski uksi sulgema ja inimesi koondama," rääkis Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

 

Tallinna linnavalitsus kiitis täna heaks linna lepingulistele partneritele ja ettevõtjatele suunatud abimeetmed, et leevendada Covid-19 epideemiast tulenevate piirangute negatiivseid mõjusid.

“Ühtlasi toetab abimeetmete pakett kaude ka paljude linnaelanike töökohtade ja elukvaliteedi taseme säilimist,“ selgitas abilinnapea Aivar Riisalu.

Toetused sporditegevusele jätkuvad

Linn jätkab Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangu kehtivuse ajal sporditegevuse toetuse maksmist ning vabastab spordiorganisatsioonid 100% ulatuses linna spordihoonete ja -rajatiste kasutustasudest. Ka alandatakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangu lõppemise kuu lõpuni sajaprotsendiliselt spordihoonete ja -rajatiste ning huvitegevuseks kasutatavate ruumide üürnikel.

Ühe olulise meetmena alandatakse linna omandis olevate äriruumide üüri 80% mittetulundusühingute või sihtasutuste üürnikel ning neil üürnikel, kes kasutavad äriruumi toitlustuse ja meelelahutuse alal.

Olde Hansa endine tegevjuht Tene Link rõhutas, et meede on väga vajalik kõikidele vanalinna ettevõtetele. ” Võin seda kinnitada, sest see annab kindlustunde üldse edasi tegutseda. Meie puhul siis on tegu kindlustundega, et me tõesti Olde Hansa restorani  kevadel avame,” lisas Link.

Ühtlasi koosneb ettevõtjate toetuspakett kiiremast linnapoolsest arvete tasumisest – linn tasub saadud teenuste ja kaupade eest kümne kalendripäeva jooksul varasema 21 või 30 päeva asemel –, eriolukorrast tingitud tellimuse täitmise probleemide või tarneraskuse korral lepingujärgsetest sanktsioonidest loobumisest ning ka tähtaegade pikendamisest mõistliku aja võrra.

Vähemtähtis ei ole ka mittetulundustegevuse raames toetust saanud, kuid eelmise aasta viimases kvartalis ja 2021. aastal riigi või linna kehtestatud piirangute tõttu toimumata jäänud projektidele või toetatud tegevustele tehtud abikõlbulike kulude hüvitamine. “Tõsi on see, et kui ürituse ärajäämine on piisavalt ette olnud teada siis see toetusraha, mis on alles, see tuleks linnale tagasi kanda, juhul kui üritus ei toimu,” ütles Riisalu.

Kroona mõju on tõsine

Selleks, et tõsta praegusel ajal ettevõtete digivõimekust, toetatakse tarkvaralitsentside ja tarkvara soetamise või arendamisega seotud programmeerimise, juurutamise või testimise kulusid maksimaalselt 6000 eurot ettevõtte kohta aastas.

Abilinnapea Riisalu sõnul peab linn oluliseks, et abimeetmed leevendaksid mingilgi määral ettevõtjate kriisist tulenevaid probleeme. “Lihtsalt üldnumbrina võib öelda, et turistide arv Tallinnas eelmisel aastal oli 67 protsenti väiksem üle-eelmisega võrreldes. Koroona mõju oli väga selge,” nentis Riisalu. “Meie enda tegevused, mis aastavahetusel olid ette võetud ja mis veel piirangute alla ei käinud, oluliselt elavdasid Tallinna kesklinnas toimuvat. Ettevõtetega kontaktis olles ütlesid nad, et sellest oli päris palju abi.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.