"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion (0)
13. jaanuar 2021

"Spordisõbrad on juba ammu oodanud ja lootnud, et Mustamäel sellise rajatise kallale asutaks ning nüüd on uhiuus avalik staadion juba peaaegu käega katsuda," ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. 

 

Sel nädalal algavad Mustamäel avaliku staadioni ehitustööd, ligi miljoni euro eest Vilde teele rajatav uus staadion antakse plaanide kohaselt linnarahva kasutusse vahetult pärast jaanipäeva.

Laatsi sõnul on pea miljoni eurose investeeringu näol tegemist suure sammuga edasi linnaosa avalike sportimisvõimaluste parendamisel. “Olen väga rahul, et projekteerijad on näinud ette väga mitmekülgse staadioni, mis hõlmab jooksuradasid, palliväljakuid, jõulinnakut ning veel mitmeid põnevaid lahendusi.”

“Vilde tee piirkond areneb jõudsalt ning muutub üha nägusamaks ja mustamäelaste jaoks mõnusamaks. Asukoht Kaja keskuse kõrval on märgiline, sest nii tekib siia terviklik kompleks kultuurile ja spordile, mis on mõeldud avalikuks kasutamiseks,” rõhutas Lauri Laats.

Ehitushanke võitnud Kivipartner OÜ on varemgi staadione ehitanud. “Oleme palju ehitanud ja ei näe probleemi sellegi projekti puhul, töövõtted on selged. Alustame nüüd esimeste töödega, aga põhiline maht jääb siiski varakevadesse. Kas jaanipäeva järel juba jooksuringe saab teha, sõltub eeskätt ilmastikust. Tartaankatte paigaldus oleneb palju temperatuurist ja õhuniiskusest: kui saame selle tööga alustada mai keskel, jõuame staadioni jaanipäevaks valmis,” ütles Kivipartner OÜ juhataja Rivo Kaju.

Mustamäele Vilde tee 120 kinnistule rajatava uue kaasaegse avaliku staadioni projekteeris Reio Avaste. Avalikuks kasutamiseks mõeldud valgustatud staadionil on kolm jooksurada, jalgpalli- ja korvpalliväljakud, kaugushüppekast, samuti muudetavate raskustega treeningseadmetega jõulinnak ning erinevaid võimlemisriistu. Lisaks on staadioni äärde planeeritud abihoone inventari hoidmiseks, valvuri ruumi, WC-de ja suviste riietusruumidega; istepingid, sillutatud plats koos betoonist lauatenniselaudadega, jalgrattaparkla nin ümber staadioni puukoorekattega vabakujuline rada.

Ehitustööde lõpptähtaeg on 26. juuni ja lepinguline maksumus kokku 975 758 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.