"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tänavu saab korda mitu kooli ja paranevad laste sportimise võimalused (0)
13. jaanuar 2021

"Nõmmekad, olete kaua oodanud Nõmme Gümnaasiumi spordihoonet. Asetame peatselt sellele hoonele nurgakivi ja ka sügiseks peaks see spordihoone valmis olema," lausus Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

 

Tallinna renoveerib järjest munitsipaalkoole. Enamus koole on esimese ringiga juba korda tehtud, ees ootab uus ring. Hetkel on töös Tallinna Arte Gümnaasiumi, Lasnamäe Põhikooli ja Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi rekonstrueerimistööd.

Samuti on tellingutes hoone Narva maanteel, mis on 1958. aastast Tallinna Muusikakooli kasutuses. Sinna lisandub pea 500 ruutu uut pinda.

Seoses õpilaste arvu kasvuga alustatakse Tallinna Merivälja Kooli ja Pirita Majandusgümnaasiumi koolihoonete täiendavate korruste juurdeehitustega.

Sellel aastal tellitakse juurdeehitusprojektid ka Kivimäe koolile, Nõmme Gümnaasiumi põhikoolile, algab ka Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli juurdeehituse projekteerimine.

Tallinna Arte Gümnaasiumis Mustamäel oli remondiplaan juba ammu. Nüüd saab kool endale uue kattega staadioni, kaks lisaväljakut, suurema võimla, uue amfiteatri ja välisõppe alad. Tunduvalt paranevad ka Arte Gümnaasiumi sööklatingimused.

Tallinna Arte Gümnaasiumi majandusjuhataja Andrei Darski rääkis sööklasaalis ringi käies, et ruumi tuleb palju juurde.

“Sööklasaal läheb kuus meetrit laiemaks, see võimaldab meil mahutada tunduvalt rohkem õpilasi söögivahetundidel. Kui varem mahtus 220 õpilast, siis nüüd loodan, et 330 õpilast.”

Kaasaegsemaks muutub ka kooli ujulaosa, luuakse eraldi sissepääs ujulasse ja lahendatud saab ammune riietusruumi kitsikus.

Darski sõnul tulevad riietusruumid tunduvalt suuremad. “Projekti järgi on nüüd nii, et tüdrukute riietusruumi mahub umbes 70 inimest, poiste riietusruumi umbes 100 inimest,“ lausus ta.

“Duširuumid lähevad ka suuremaks, aga kõige tähtsam moment, et ujulasse saime ehitada inventariruumid. Kuna meie ujulat kasutavad ka spordiklubid, oli alati probleem, et kus nad hoiavad oma varustust. Nüüd on see probleem ka lahendatud.”

Sarnaselt Arte Gümnaasiumile teeb suure muutumise läbi ka Lasnamäe Põhikool, mis saab samuti uue ja suurema spordihoone ja staadioni.

Koolile lisandub ka õues õppimise ala, lavaga aula ja multifunktsionaalne mänguväljak. Tallinna Arte Gümnaasiumi ja Lasnamäe Põhikooli rekonstrueerimistööd lähevad linnale maksma mõlemad ligikaudu 14 miljonit eurot.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.