"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kallas: koalitsioon moodustatakse võrdsetel ja konsensuslikel alustel (3)
14. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"Kõige tähtsam on praegu koroonakriisiga toimetulek," tõi Reformierakonna esimees Kaja Kallas näiteks, et koalitsioon kavatseb teha kampaaniat, innustamaks inimesi vaktsineerima. "Kavatseme välja tulla ka toetusmeetmetega, et majandus avada."

Täna koalitsioonikõnelusi alustanud Reformierakonna ja Keskerakonna delegatsioonid andsid ülevaate koalitsioonikõneluste läbirääkimistest. 

Kallas rääkis, et koalitsioon moodustatakse võrdsetel ja konsensuslikel alustel. “Kõige tähtsam on praegu koroonakriisiga toimetulek,” tõi Kallas näiteks, et koalitsioon kavatseb teha kampaaniat, innustamaks inimesi vaktsineerima. “Kavatseme välja tulla ka toetusmeetmetega, et majandus avada.”

Keskerakonna aseesimees Mailis Reps selgitas, et koos otsisakse lahendusi, kus mõlemad pooled tunneksid end mugavalt. “Meie valijarühmad on erinevad, aga mitte konfliktsed.”

Kallas tõi välja kaks suurt eesmärki: eesti keele ja rahva säilimine ja toimiv majandussüsteem. “Oluline on see, et kõik otsused viivad Eestit edasi. See, mis on ühele oluline ja suur otsus, võib teisele väiksem ja mitte nii oluline olla,” selgitas Kallas. 

“Reformierakond on alati seisnud korras rahanduse eest. Me oleme öelnud, et kriisitingimustes laenamist me toetame. Küsimus on selles, et milleks seda laenu kasutada ja kuidas see tagasi maksta,” sõnas Kallas  “Kindlasti on üks pool laenamine ja teine pool Euroopa rahade tarbimine,” täpsustas ka Reps. 

Tulevikku vaatav riigivalitsemine

Koalitsioonipartnerid lähtuvad ühisavalduse kohaselt koalitsioonikõneluste alustamisel põhimõttest, mille kohaselt nad seisavad tulevikku vaatava ja kõiki ühiskonnagruppe auväärselt kohtleva poliitilise kultuuri ning lugupidava riigivalitsemise eest, mis toetub põhiseaduse vaimule. 

Reformierakond ja Keskerakond märgivad ühisavalduses, et Eesti on tubli väikeriik, mis toetab kõiki inimesi ning nende soovi ennast teostada ja panustada Eesti arengusse; erakonnad lubavad lähtuda Eesti riigi ja rahva ühisest parimast huvist ning õigluse ja õiguse põhimõtetest. Eesti on õigusriik, kus kõik ühiskondlikud otsustusprotsessid on võimalikult läbipaistvad.

Erakonnad peavad oluliseks sotsiaalse, majandusliku ja piirkondliku ebavõrdsuse vähendamist ning iga inimese tervise ja heaolu edendamist, lubavad seista kõigi Eestimaa inimeste, kaasa arvatud vähemuste, õiguste eest ning austada eraelu puutumatust.

Eesti välis- ja julgeolekupoliitika keskmeks on ühisavalduse kohaselt Euroopa Liidu, NATO ja ÜRO liikmelisus ning aktiivne Eesti huvide esindamine nii rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka kahepoolses suhtluses. Samuti lubavad erakonnad jätkata aktiivset rolli Euroopa Liidu kliimaeesmärkide täitmisel ning töötada selle nimel, et erinevaid EL-i rahastuid kasutada võimalikult kiire rohe- ja digipöörde läbiviimiseks, mis ei jäta endast maha ühtegi Eestimaa inimest ega piirkonda.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei mingeid Ibraghimme
15. jaan. 2021 08:50
Põhiline ei mingeid Ibraghimme Eestisse elik kui näituseks mingid naesed tahavad lakkuda Ibraghimmi tagumenti või saabast siis padavai Prüsseli ja muudkui lakkuma. Ei mingeid Ibraghimme Eestisse.
püünele naesed
14. jaan. 2021 20:06
Momendil oluline epideemia ja kohel kukil majanduslik surutis mida õnneks leevendamas Prüssel vaid kärmemalt rahamassinas käima. Klaarida jõuab hiljem. Seega tublidel naestel tööd piisavalt ja kohekindlasti revisjon hooldekodudes. Vast suvehakul kergem hingata ja kõigil valimisteks valmistuda.
Vaatleja
14. jaan. 2021 19:56
Kui see nägemus ka realiseeruma peaks siis tundub, et tontidega võitlemine on selleks korraks meil õnneks lõppenud, vähemalt siis riiklikul tasemel.