"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Alar Laneman: politsei väärib töö eest paremat palka (0)
15. jaanuar 2021
Mats Õun

"Politseinikud on tublid, neile on auküsimus teha oma tööd hästi ja palgaküsimus on natuke tubliduse pantvangis: "teil on ju kõik hästi, miks teil juurde on vaja?". Seda mõtteviisi tuleks tegelikult muuta," ütles siseminister Alar Laneman.

Siseminister tunnustas tänasel pressikonverentsil PPA suurepärast tööd möödunud aastal ning nentis, et politseitöötajad saavad raske töö eest liiga väikest tasu.

“Eelmise aasta kriisi näitel tahaksin rõhutada, et PPA tegevus oli hiilgav näide asjakohasest mõtlemisest ja paindlikust toimimisest. PPA tegevusele tuli juurde üks kiht, aga samas jätkasid nad oma igapäevase tegevusega. Paindlik ümberkorraldus, prioriteetide seadmine – see on väga tubli lähenemine ja tulemused on näha – kõik tavaülesanded on endiselt täidetud korralikul tasemel,” kiitis Alar Laneman.

Ministri hinnangul oli eriti heaks näiteks eriolukorra ajal reservi moodustamine, kus 500 ametnikku tõmmati riskide alt eemale, kuigi nad jätkasid tööd. Peamine eesmärk oli püsida terve.

“See on äärmiselt küps lähenemine, sest reserv on tegevusvabadus olukorraks, kui ilmnevad mingid uued riskid – tollal oli peamiseks riskiks see, et töötajad võivad haigestuda ja neid tuleb hakata asendama. Luua reserv olukorras, kus töö kipub kasvama üle pea, oli väga tark otsus.”

“Politseinikud on teenistuses sõltumata sellest, milline on ilm, milline on kellaaeg, aastaaeg, milline on koalitsioon või kes on minister. See tähendab ju seda, et meie pikalt temaks olnud politseinike palkade küsimus peaks samasugust kohtlemist tunda saama. Kui politseinik on rivis sõltumata asjaoludest, siis on ta väärt väärikat palka,” nentis siseminister.

“Politseinikud on tublid, neile on auküsimus teha oma tööd hästi ja palgaküsimus on natuke tubliduse pantvangis: “teil on ju kõik hästi, miks teil juurde on vaja?”. Seda mõtteviisi tuleks tegelikult muuta,” lisas Laneman, kelle sõnul ei kaitse politsei mitte korda, vaid inimesi.  

“Hea näide on maskid – inimesed unustavad ära, et kandes maske, kaitseme me ka neid, kes tervislikel põhjustel võib-olla ei saa maske kanda. Kord on vaja hoida majas selleks, et inimesed oleks kaitstud.”

Julgeolek on Lanemani sõnul tervik ja riigikaitseliste probleemide alge on tihti siseriiklikes probleemides – riigikaitse algab seega tegelikult PPA tööpõllult.

“Meil on kohustus vastata kodanikena samaga, mismoodi meid kaitsevad ja hoiavad siseturvalisuse inimesed. Kui politseiametnik, kaitseväelane, Kaitsepolitsei ametnik ja prokuratuuri töötajad tegelevad sarnaste küsimustega, siis oleks ju loogiline mõelda, et ka nende tasu on sarnane,” märkis Laneman.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.