"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Küsitlus: loodav koalitsioon on inimeste seas eelistatuim (2)
15. jaanuar 2021

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 35 protsenti inimestest eelistab kõige enam Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni.

Tulenevalt riigikogu jõuvahekordadest pakkus küsitlusfirma Norstat Eesti 13. ja 14. jaanuaril läbiviidud küsitlusel vastajatele mitu koalitsiooni koosseisu. Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni eelistab 35 protsenti vastajatest, Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) koalitsiooni 23 protsenti, Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), ja Isamaa koalitsiooni 18 protsenti, Keskerakonna, EKRE ja SDE koalitsiooni viis protsenti ning Reformierakonna ja EKRE koalitsiooni kaks protsenti vastajatest. 

18 protsenti vastajatest ei osanud valida ühtegi koalitsiooni. 

Veel paluti inimestel öelda, kui tõenäoliseks nad peavad seda, et Kaja Kallasest saab uus peaminister. 70 protsenti vastajatest peab seda väga tõenäoliseks või pigem tõenäoliseks ning 19 protsenti pigem vähetõenäoliseks või üldse mitte tõenäoliseks. 11 protsenti ei osanud sellele küsimusele vastata. 

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja sellele osales kokku 500 vastajat.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pille
17. jaan. 2021 03:38
Kui Kaja päev peale Jüri minekut intervjuu andis, oli esimene mõte kasutada makskoormuse tõusu. No mitte ei ole parem! Ja pole minu käest keegi küsinud, millist valitsust eelistan.
korruptsiooni koalitsioon
16. jaan. 2021 19:19
https://www.eesti.ca/maie-rosman-leid-internetist-ei-tea-kas-see-koik-vastab-toele-tundub-nagu-palju/article57861 https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92250833/retsidiivne-keskerakond-uhe-partei-kriminaalne-ajalugu https://lounaeestlane.ee/arvamus-lihtne-lahendus-korruptsioonist-vabanemiseks/ Jaahh, olid ajad! 2017. aasta maikuus otsis värske peaministrikandidaat Kaja Kallas Reformierakonna kodulehel võimalusi korruptsioonist vabanemiseks, pealkirjastades oma manifesti järgmiste sõnadega: „Lihtne lahendus korruptsioonist vabanemiseks.” Asja sisu oli see, et Keskerakonna poolt juhitud Tallinna linnavalitsus on üdini korruptantlik ning korruptsioonist tuleb vabaneda iga hinna eest. https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92276305/hans-h-luik-ratas-hoidis-isiklikult-kohe-porto-francoga-distantsi ETV-s esitles Porto Franco ideed hoopis Taavi Aas, kuigi tema ministeeriumi see rahaeraldus ei puudutanud. Meenus, et Aas otsustas aastaid Tallinna linnas kinnisvaraasju, kus planeeringute eest küsiti Keskerakonnale raha ja selle eest mõned keskerakondlased suisa vangi läksid. Sellise DNA-ga inimesi ei saa lasta raha jagamise juurde. Lisaks asusid Martin Helme ja Keskerakond rääkima ka juttu, et hädaabi peaks andma ka Urmas Sõõrumaa Patarei vangla arendusele, kus ehitust pole üldse alustatudki... See jutt juba suisa haises. https://epl.delfi.ee/artikkel/92275535/juri-estam-eestis-tundub-fraas-poliitilise-vastutuse-votmine-tuhi-ja-oones-sonakolks-eriti-vaadates-mailis-repsi-nahaalset-kaitumist?