"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mupo: kuidas lund koristada, kui kohalik elanik on pigem takistajaks? (3)
15. jaanuar 2021

Täna hommikul põrkus Põhja-Tallinnas lumekoristustöid teostav firma ebameeldiva takistusega - vaatamata alalistele liikluskorraldusvahenditele, jätta tänav koristustöödeks vabaks vägagi lühikeseks ajavahemikuks, oli tänav autosid täis. Näiteks Nisu tänaval oli koristustöid takistavaid autosid lausa 16, Õle tänaval oli samuti koristust takistavaid sõidukeid.

“Miks inimesed, kelle heaks me töötame, ei suuda oma tänava ja kogukonna heaolu nimel mõnekski tunniks autot mujale parkida? Me töötame selleks, et autoomanikel oleks võimalikult mugav,  aga selle asemel on tänav autosid täis ja koristus jääb seetõttu tegemata. Hiljem aga hakatakse linna süüdistama, et lund ei koristata!” ütles  Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Pavel Boitsov.

Hetkel on kohal mupo patrull, kes kontrollib olukorda. Mupo palub kõigil sõidukiomanikel tähelepanelikult jälgida liikluskorraldusvahendeid, et tagada tänavate koristus ja seda mitte ainult Põhja-Tallinnas, vaid terves linnas.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ühistuline
16. jaan. 2021 17:41
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/korteriuhistud-uritavad-konniteede-lumerookimise-kohustusest-vabaneda?id=92112871
täpsustaja
16. jaan. 2021 10:29
On uus kohustus ka sõidukiomanikele: heakorratöid takistava mootorsõiduki omanik või vastutav kasutaja on kohustatud tegema heakorratöid, näiteks lume ja jää koristust mootorsõiduki ümbruses ühe meetri raadiuses. https://www.pealinn.ee/tagid/arvamus/mupo-meenutab-kinnistu-valdaja-peab-umbrusest-lume-koristama-n261770
Vaatleja
15. jaan. 2021 13:26
Huvitav mis segab selliseid autosid teisaldamast või minu pärast kasvõi konfiskeerimast ja nende omanikke tõesti mõjusa rahatrahviga karistamast?