"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Muusikaaed, kiirust näitavad kaamerad või rulapark - Haabersti elanikud saavad kaasava eelarve raames valida 12 idee vahel (0)
15. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Tallinna kaasavasse eelarvesse esitati Haabersti linnaosas 35 ideed, millest ekspertkomisjoni otsusega pääseb hääletusele 12. Haaberstis on Tallinna kaasava eelarve raames esitatud ideede realiseerimiseks ette nähtud 96 120 eurot. 

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Haabersti elanikud saavad valida 12 esitatud idee vahel. “Valikus on erinevaid võimalusi pakkuvad ideed vaba aja sisustamiseks kui ka neid, mis muudavad linnaosa elukeskkonda värvikamaks või suurendavad turvalisust liikluses,” ütles linnaosavanem. “Et saaksime Haaberstis elanike esitatud head ideed ellu viia peab Haabersti linnaosas hääletajate arv olema vähemalt 1000 ning seetõttu kustun elanikke aktiivselt üles hääletusel osalema,” jätkas Hanimägi.

Hääletada saab alates 18. jaanuarist elektroonselt kaasava eelarve veebilehel. “Kel internetikeskkonnas hääletamiseks võimalus puudub, saab seda teha ka paberkandjal linnaosavalitsuses kohapeal,” ütles linnaosavanem. Haaberstis on võimalik hääletada Haabersti Linnaosa Valitsuses (Ehitajate tee 109a/1) esmaspäevast reedeni linnaosavalitsuse tööpäeva jooksul.

“Hääletamiseks linnaosavalitsuses on vaja võtta kaasa isikut tõendav dokument, et linnaosa töötaja saaks isiku tuvastada ning veenduda kehtivas hääletusõiguses antud linnaosas,” jätkas Hanimägi.

Rahvahääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Iga hääletusel osalev isik saab hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas.

Haabersti linnaosa ideedega saab hetkel tutvuda kaasava eelarve veebilehel https://bit.ly/35INkX4.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.