"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita jagab libedustõrjeks täiendavalt tasuta sõelmeid (1)
15. jaanuar 2021
Pirita LOV

Pirita linnaosa valitsus annab korteriühistutele ja eakatele kinnistuomanikele tasuta graniitsõelmeid, mida libedustõrjeks kõnniteele puistata.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ütles, et graniitsõelmeid on jagatud juba detsembris neile korteriühistutele, kes selleks soovi avaldasid, kuid nüüd on graniitsõelmeid võimalik saada ka nendel ühistutel, kes kampaanias ei registreerunud.

“Lõpuks pärale jõudnud talv tähendab, et kohal on ka libedus. Libeduse tõrjumiseks ja libedusest põhjustatud õnnetuste ärahoidmiseks jagame taas Pirita linnaosa korteriühistutele tasuta sõelmeid. Samuti jagame sõelmeid eakatele majaomanikele,” ütles Liinat.

Ta täpsustas, et välja jagatakse üks 25-kilone kott sõelmeid ühistu kohta ja sama suur kogus ka eakale kinnistuomanikule. Sõelmete saamiseks tuleb linnaosavalitsusse ette helistada ja soovijal sõelmekotile järele tulla.

“Jagame sõelmeid niikaua, kuni selleks vajadus on. Meie eesmärk on tagada turvaline liikumine kõigile,” märkis Liinat.

Libedust tohib tõrjuda vaid graniitsõelmetega, mille tera läbimõõt on 2–6 mm. Liiva libedustõrjeks kasutada ei tohi, sest liiv hakkab kevadel tolmama ning seda on keeruline maast kätte saada. Samuti on keelatud kasutada kloriide.

“Tuletame meelde, et kinnistuomanikul on kohustus hooldada kinnistuga vahetult piirnevaid kõnniteid, mis talvisel ajal tähendab ühtlasi lume- ja libedatõrjet,” lisas Liinat.

Graniitsõelmekotte väljastatakse Pirita linnaosa valitsusest (Kloostri tee 6) alates reedest, 15. jaanuarist tööpäevadel kella 10–12 ja 13–15. Info tel 645 7610 või e-aadressil jekaterina.laidinen@tallinnlv.ee.

 

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tallinnast
15. jaan. 2021 13:00
25 kg on napilt piisav ühekordseks libedusetõrjeks eraomanikule kohustuseks tehtud linnamaal. Kas siis seda kotti ei saa LOV poolt toimetada iga kinnistu sissepääsu juurde, mille omanikule on pandud kohustus teha libedusetõrjet linnamaal? Kellele vaja eelnev registreerimine selle koti saamiseks, et veel oma transpordiga sellele järele sõita?