"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TTJA kinnitas kiire internetiühenduse ligi 12 miljoni eurose toetuse (0)
15. jaanuar 2021

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) kinnitas kiirete internetiühenduste rajamise teise etapi toetused, mille maht on kokku 11,9 miljonit eurot.

“Meil on hea meel, et saame kaasa aidata üle 12 000 uue kiire internetiühenduse rajamisel ja parandada elukeskkonda väljaspool linnu,” ütles TTJA peadirektor Kaur Kajak pressiteate vahendusel.

2020. aasta kevadel eraldas valitsus COVID-19 toetusmeetmete raames toetuseelarve kiirete internetiühenduste arendamiseks väljaspool linnu.

TTJA korraldatud konkursi ja taotlusvooru tulemusel rajavad tänavu 10 konkursil edukalt osalenud ettevõtet uued kiire interneti ühendused 7337 aadressini ning kasutavad selleks riigi tuge kokku 10,5 miljoni euro ulatuses. Toetust taotles 13 ettevõtet kogusummas 15,7 miljonit eurot. 

Samuti oli tarbijatel võimalus taotleda kuni 300-eurost toetust kiire internetiga liitumiseks. Toetusprogrammis osaleva 13 ettevõtte kaudu ning ka otse TTJA-sse laekunud tarbijate toetuse taotlustest rahuldati 4670 taotlust toetuse kogusummas 1,4 miljonit eurot.

Tarbijate toetusmeetme kogumaht oli 9 miljonit eurot, mis tähendab, et jagamata jäi 7,6 miljonit eurot, kuid sellest suunati 4,5 miljonit kiirete internetiühenduste rajamise toetuse taotluste rahuldamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.