"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Aina rohkem loomi jõuab Tallinna loomade varjupaigast tagasi koju (0)
15. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Tallinna kodutute loomade varjupaika jõuab igal aastal keskmiselt tuhande looma ringis. Rõõm on aga tõdeda, et aasta aastalt leiab aina enam loomi tee ka koju tagasi. Põhiliselt on just koerad ja kassid need, kes oma peremehega uuesti kohtuvad. Põhjus, miks üha rohkem kasse koju jõuab, on kindlasti see, et inimesed kiibistavad oma loomi rohkem ja otsivad ka ise aktiivselt oma lemmikuid taga.

 

“Kui 2015. aastal viisime sisse korra, et kassid peavad olema kiibistatud Tallinna linnas, siis algselt oli kiibistatud kasse, kes koju tagasi said kuskil 10 protsendi ringis, siis praeguseks on juba üle 17 protsendi,” lausus Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hooldusosakonna peaspetsialist Hellika Landsmann.

Varjupaika Paljassaarel on tavapäraste kasside ja koerte kõrval jõudnud ka papagoisid, kääbussiile, rotte, kilpkonni, merisigu ja kodukanagi.

Iga aastaga jõuab varjupaika rohkem ka küülikuid, kes on populaarsed lemmikloomad, kuid keda võttes inimesed ei arvesta sellega, mida loom vajab.

 “Arvatakse, et kui nad võtta, et siin nad jäävadki sellisteks pisikesteks lemmikloomadeks. Tegelikult on täiesti normaalne, et küülik kaalub 4 kg näiteks, teine asi on see, et nad elavad pikalt, nad ei ole nagu rotid 2-aastase elueaga, vaid küüliku jaoks keskmine eluiga on 8 kuni 12 eluaastat,” lisas Landsmann.

Loomad jõuavad varjupaika mitmel moel – osad leitakse tänavatelt, teised loovutavad oma kunagise lemmiku varjupaigale, on olemas ka nö millerdajad, kes tegelevad teadlikult loomade paljundamisega, et need hiljem maha müüa. 

“Tema ongi ehtne näide, mis võib juhtuda kui loom saabub millerdaja juurest. Tema puhul ei saa me täiesti sada protsenti kindel olla, aga näiteks selliste pärslaste laadsete puhul on tavaline see, et silmad eritavad nõret. Tema puhul on ka märgata, et silmad kõige puhtamad ei ole. See on ka selline paljundamise tulemus,” rääkis Paljassaare kodutute loomade varjupaiga juhataja Carol Liaks.

Kui keegi tunneb soovi pakkuda omalt poolt peremeheta loomale kodu, võib oma lemmiku leida kodulehelt varjupaik.ee

Ka see väike armas küülik oli samuti hüljatud lausa koos puuriga, aga kes soovib teda endale, siis küülik otsib kodu, tulge järele.

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.