"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kallas koalitsioonikõnelustest: maksude osas tulime Keskerakonnaga keskpõrandale kokku (23)
15. jaanuar 2021
Dmitri Povilaitis

"Meil on teemad, kus meil on selged eriarvamused. Kui üks osapool on ühes ääres ja teine teises ääres, siis on kompromiss tulla keskele kokku," sõnas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

 

Reformierakond ja Keskerakond pidasid täna teist päeva koalitsioonikõnelusi. Arutluse all olid taristu-, majandus- ja maksuteemad. Kallase sõnul kestsid koalitsioonikõnelused pikalt, kuid koostöövaim on endiselt hea. “Me jõudsime kokkuleppele kõiges, see on hea alus koostööle,” rääkis ta.

“Käisime üle tarindus, rahandus, teadus ja innovatsiooniteemad. Mis puutub taristusse, siis inimesed ei saa kaugemalt teha, kui internetti pole. Seepärast on oluline kiire interneti väljaehitus. Kiirendame Rail Balticu protsessi ja läheme edasi Tallinna-Helsingi tunneliga,” märkis Kallas.

Kallase sõnul on suured teemad kliima ja digipööre ning selleks luuakse tulevikurahastus, et sellega edasi liikuda ning samuti on oluline vesinikustrateegia ja sellega seotud pilootprojektid. “Käivitame rakendusuuringute programmi ning oluline on meelitada Eestisse investeeringuid. Nende teemadega oleme tegelenud. On oluline märkida, et üks teema on ka välismaalaste seadus, millega senisel kujul kindlasti edasi ei lähe,” ütles ta.

“Liigume tasakaalus eelarve suunas. Maksude osas on meil selged erimeelsused, kuid kuna on kriisiaastad, siis mõlemad me oleme tulnud keskpõrandale kokku ja lubame maksurahu,” kinnitas Kallas. “Kui vaadata traditsioonilist vaidlust Keskerakonna ja Reformierakonna vahel, siis maksud on üks nendest. Täna me alustasime tulumaksuküsimustest ja lõpetamise maksurahuga,” sõnas Keskerakonna poolt kõnelusi juhtiv Mailis Reps. “On ühine arusaam majanduselu elavdamisest kriisi olukorras ja liikumisest digi- ja roheühiskonna poole.”

Repsi sõnul on taristus prioriteet 2+2, mida jõuliselt arendama hakatakse edasi põhimaanteedel. “Oluline on ka uute rongide ostmine. Rahapesu osas oli olulisi märksõnu. Võtame tõsiselt rahapesuriigi kuvandi mahavõtmist,” märkis Reps.

Kommentaarid (23)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ühendaja
19. jaan. 2021 21:09
https://uueduudised.ee/arvamus/lugeja-kirjutab/koigi-maade-korruptandid-uhinege/ https://www.darkmoon.me/2013/satans-secret-agents-the-frankfurt-school-and-their-evil-agenda/ We will make the West so corrupt that it stinks!
vanaviisi
19. jaan. 2021 21:01
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/vilja-kusib-kaarel-tarand-keskerakond-teeb-tempe-nii-primitiivselt-et-jaab-kogu-aeg-vahele?id=92294745 Jüri Ratas lubas Keskerakonna esimeheks saades Augeiase tallid puhtaks rookida, aga rahaasju on tema ajal parteis aetud vanaviisi. https://epl.delfi.ee/artikkel/92288895/ukt-d-korraldanud-viimsi-valla-tootaja-vottis-pistist-ja-teatas-sina-tood-ei-tee-lao-teeb-n-ui „Süsteemid peavad paigas olema. Sina tööd ei tee, Lao teeb, n**ui!" rahustas toonane Viimsi valla töötaja, Keskerakonda kuuluv Olari Pint telefonis ÜKT-d tegema määratud väikesuli Ergo Haabi.
nominent
19. jaan. 2021 20:14
https://www.ohtuleht.ee/1023664/ohtuleht-voitis-bonnieri-preemia-mailis-repsi-lugudega Ajalehe Äripäev ja Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis täna toimunud koosolekul 2020. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia võitjaks Õhtulehes novembris ilmunud artiklid sellest, kuidas tollane haridusminister Mailis Reps lasi oma lapsi maksumaksja raha eest sõidutada. Minister astus nende lugude tõttu ametist tagasi.
:((
19. jaan. 2021 21:00
https://uueduudised.ee/arvamus/repliik/kas-siis-kui-reps-taas-ministriks-saab-voetakse-ohtulehelt-bonnier-ara/
arendaja
18. jaan. 2021 21:25
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92283029/arengud-keskerakonna-salaparase-suurannetuse-juhtumis-lugu-laheb-aina-inetumaks? Jana Helen Juhaste 50 000 eurone annetus Keskerakonnale polnud ninanips lapse isale, vaid tollega kokkuleppel tehtud variannetus, usub riigiprokuratuur. Sahkerdamine käis Hipodroomi arenduse nimel.
Leshka ja sulnis Julia
18. jaan. 2021 08:07
Lesha-poiss töhe ei mingit miskil Saksamaal töllerdamist Venes sügisel Riigiduuma valimised teadmiseks ja poiss tahab häbitult töllerdada Eurus. Seega ei mingit triipu ja vodkat segamini vaid töhe õudsas Mordoris esialgu siis tsemendil. Ja koheselt sulnis Julia appi Lesha-poiss tsemendil ja pikalt ja sulnis Julia püünel kuis omal ajal Uljanoff ja Trotski. Klassikaline igaühele oma ikka ja jälle unustamatu dr Goebbels. Leshka töhe tsemendil siis momendil ja Julia püünele teeb tööd ei hullu.
ain
17. jaan. 2021 21:14
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eesti-200-navalnoi-kinnipidamise-taustal-keskerakond-peab-tuhistama-koostooleppe-uhtse-venemaaga?id=92282671 Keskerakond on piisavalt tõestanud, et ei suuda oma käsi hoida eemal mustast rahast ja kuritegelikest tehingutest. "Samasuguselt reetlik võib olla Keskerakonna positsioon seoses Ühtse Venemaa lepinguga. Niikaua kuni eksisteerib see lepe, on õhus ka võimalus leppe jõustamiseks ja seega on üleval küsimus Keskerakonna usaldamises valitsemise juures.
tom
17. jaan. 2021 20:10
https://www.err.ee/1608076315/toomas-sildam-kui-sunnitud-kooselust-saab-moistuse-abielu Kaja Kallase üks keeruline ülesanne on venekeelsete valijate enda valitsuse poole pööramine. Reformierakond ei ole nende inimeste seas eriti populaarne, põhjuseks pronkssõduri teisaldamine 2007. aasta kevadel. Samas kaotab venekeelseid valijaid Keskerakond, sest osa nende seniseid konservatiivsemaid valijaid on hakanud eelistama traditsioonilistele väärtustele toetuvat EKRE-t. Teine väljakutse on korruptsioon, täpsemalt korruptsiooni painest vabanemine. Vana koalitsiooni lagunemise otsene põhjus oli Keskerakonnale prokuratuuris esitatud korruptsioonikahtlustus. Päev pärast selle ilmsiks tulekut alustas Keskerakond uusi valitsuskõnelusi Reformierakonnaga. Poliitilise kultuuri vaatest mõneti ootamatu olukord. Kaja Kallas riskib võimupartneri tegevuse pideva selgitamisega, nagu Jüri Ratas klaaris kaks aastat EKRE juhtide ütlemisi.
korruptsiooniradar
17. jaan. 2021 18:51
https://www.sotsid.ee/raimond-kaljulaid-taavi-aasale-alluv-amet-kontrollib-taavi-aasa-ajal-labi-viidud-reidi-tee-hanke-voimalikke-oigusrikkumisi/ https://www.sotsid.ee/lauri-laanemets-keskerakond-peab-enne-valitsusse-astumist-sisemiselt-puhastuma/ https://edasi.org/64005/huumor-taavi-aas-porto-franco-40-miljonilisest-laenust-votame-altkaemaksu-nuud-ainult-arimeestelt-kellel-on-raha/
kuulaja
17. jaan. 2021 15:43
https://www.eesti.ca/raagime-asjast-miks-kukkus-valitsus-tegelikult-ja-mis-saab-eestist-edasi-raagime-asjast-17012021/article57873
finn
16. jaan. 2021 21:23
https://www.aripaev.ee/uudised/2021/01/15/yle-korruptsioonikahtlusega-keskerakond-ajas-ari-soome-kahtlusalusega
meedik
16. jaan. 2021 20:26
https://www.err.ee/1608075835/sde-volikogu-korruptsiooniviiruse-kandjad-peaks-olema-eneseisolatsioonis
porto
16. jaan. 2021 19:03
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92276305/hans-h-luik-ratas-hoidis-isiklikult-kohe-porto-francoga-distantsi ETV-s esitles Porto Franco ideed hoopis Taavi Aas, kuigi tema ministeeriumi see rahaeraldus ei puudutanud. Meenus, et Aas otsustas aastaid Tallinna linnas kinnisvaraasju, kus planeeringute eest küsiti Keskerakonnale raha ja selle eest mõned keskerakondlased suisa vangi läksid. Sellise DNA-ga inimesi ei saa lasta raha jagamise juurde. Lisaks asusid Martin Helme ja Keskerakond rääkima ka juttu, et hädaabi peaks andma ka Urmas Sõõrumaa Patarei vangla arendusele, kus ehitust pole üldse alustatudki... See jutt juba suisa haises.
ehhee
16. jaan. 2021 18:09
https://lounaeestlane.ee/arvamus-lihtne-lahendus-korruptsioonist-vabanemiseks/ Jaahh, olid ajad! 2017. aasta maikuus otsis värske peaministrikandidaat Kaja Kallas Reformierakonna kodulehel võimalusi korruptsioonist vabanemiseks, pealkirjastades oma manifesti järgmiste sõnadega: „Lihtne lahendus korruptsioonist vabanemiseks.” Asja sisu oli see, et Keskerakonna poolt juhitud Tallinna linnavalitsus on üdini korruptantlik ning korruptsioonist tuleb vabaneda iga hinna eest. Nii. Hüva! Lendame raketikiirusel aastasse 2021! Mida me näeme. Kunagi Jeanne D’Arci uljusega korruptsiooni vastu võidelnud poliitik istub laialt naeratades Keskerakonna ühe juhtivkorruptandi Mailis Repsiga ühise laua taga ning räägib koalitsiooni moodustamisest võrdsetel alustel! Kas on plaan Keskerakonnaga ka korruptsioonis võrdseks saada?, tahaks seepeale küsida. Mida muud arvata, kui korruptsiooni-, vabandust, koalitsioonikõnelusi, alustati vaid päevake pärast Keskerakonna järjekordse korruafääri ilmsikstulekut?
meenutaja
16. jaan. 2021 17:59
https://www.eesti.ca/maie-rosman-leid-internetist-ei-tea-kas-see-koik-vastab-toele-tundub-nagu-palju/article57861
teeks vahelduseks head
16. jaan. 2021 12:10
Järsku tublid naesed püünekõlbulikud igati üheskoosüheshoos appi Lavlyle U kraiina židobandeeradega heitlema Hillar Teder ju haardes? Nii meite mehel ju kergem kui naesed Kaja, Mailis, Lavly kõik appi. Küll siis proks siseriigis klaarib ei kiiret.
Vaatleja
16. jaan. 2021 11:59
Kõik täna rahulolematud võera-, homo- rassi- ja teab mis kõigist vihadest veel pakatavad ekrelased võiksid veidi rahuneda ja vahelduseks enne kui igas suunas sülge pritsida meenutada natuke oma koduerakonna ajalugu, kus korruptsiooniskandaalid selle eelkäija Rahvaliidu sisuliselt otseselt hävitasid ja nüüdseski korruptsiooniloos on ainsaks vahistatud millegipärast jällegi just EKRE aga mitte mõne muu erakonna kaunis mõjukas liige, mis pole iseenesest sugugi vähekõnekas fakt. Ehk siis laiemalt pole korruptsioon meil sugugi mitte vaid ühe või teise erakonna probleem vaid pigem kogu rahva probleem laiemalt, keda kõik need vähem või rohkem ühel või teisel ajal korruptsiooniga seotud erakonnad esindavad ja kelle seast kõik nende liikmed ka tulevad, ainsaks erandiks siin vaid see osa rahvast kus pole kunagi ühtegi meie erakondadest ühel või teisel moel toetatud ja kogu sellest kohati üsna räpasest mängust lihtsalt eetilistel põhjustel juba eos distantseerutud, kuna muud valikut siin tegelikult eriti polegi, kui on soov tõesti nii end kui oma pesa lõpuni puhtad hoida.
poliitik
16. jaan. 2021 11:28
https://epl.delfi.ee/artikkel/92275535/juri-estam-eestis-tundub-fraas-poliitilise-vastutuse-votmine-tuhi-ja-oones-sonakolks-eriti-vaadates-mailis-repsi-nahaalset-kaitumist?
võrdleja
16. jaan. 2021 11:22
https://www.err.ee/1608073921/rein-raud-viis-pohjust-miks-vahim-halb-on-hetkel-voimalustest-parim
Totaalne Pride
16. jaan. 2021 08:19
Ropp rahapesu unustusse ja kõikjale Vikerkaar kas mitte veidi nadi. Tõeline Pride.
Martin tegelt
16. jaan. 2021 07:37
Kas neil tüdrikuil põhiprobla mitte Martin?
tavalised erakonnad
16. jaan. 2021 07:05
Mingite nn korruptsioonide kohta on tegu täiesti tavalise erakondade käitumisega vähemalt Eestis mis vahet kesk, reff, nn isamaa jne jne jne. Tegu täiesti sama seltskonnaga tunnevad üksteist läbi ja lõhki ja Teder ja Sõõrumaa jne jne jne tunneb antud seltskonda läbija lõhki. Eesti on tegelt väike maa ja tegijad tunnevad ja tegijaid tuntakse. Seega asjast kas jätkub schwarts-soroste ja punahiinlaste tagumendi lakkumine või piir Euroopa kontrolli alla ja tollid peale? Kas Euroopa jätkub Euroopana või luuaks reservaat kohalikele siis konserv, õlutit, krakovjakk ja kaerajaan ja okastraat ümber teibaga togimist punahiinlasel lusti ja schwarts-sorosel rohkem sedeleid. Globalismus ja Puna-Hiina ülemvõim tuleb likvideerida elik teha Trumpi. Ja kõik tublid neidised Lavly juhtimisel nii Kaja Mailis kõik kõik appi U kraiinasse meite Hillar hädas židobandeerade - on säherdune rahvatõug židobandeerad - jõulises haardes. Edendades Euroopat ja meie Eestit kaitstes ettevõtlusvabadust.
ajaloohuviline
15. jaan. 2021 21:26
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92250833/retsidiivne-keskerakond-uhe-partei-kriminaalne-ajalugu