"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn soovib veelgi enam avada mereäärt linlastele (0)
15. jaanuar 2021

"Mida siin veel enam teha või avada, vaadake kui palju siin avarust ja ruumi on," ütles Reidi teele jalutama tulnud 93-aastane Ludmilla. "Kuidas mujal on, näiteks Koplis, ma ei tea, sest elan kesklinnas. Olen paar-kolm korda sattunud Stroomi randa ja näinud, et sealgi on mereäär rahvale avatud ja keskkond on seal vägagi mõnus ning soosib sportimist – jalutamist." 

 

Ka järgmised jalutajad nõustusid eaka Ludmillaga.

“Siin on väga kasulik jalutada, mereõhk peaks tervisele väga kasulik olema,” ütles Lilia. Sõbranna Valentina oli eelkõnelejaga nõus, kuid soovitab üht-teist veelgi paremaks muuta: „Siin on peale Reidi tee valmimist väga palju muutunud just paremuse poole, kuid sooviksin, et siin oleks ka rand päevitamiseks ja praegu, talvelgi, võiks olla väikseid kohvikuid, kust kuuma jooki osta saaks,” soovitas Valentina

“Kui me vaatame ajalooliselt välja kujunenud Tallinna mereäärt, siis seal olid suuresti tööstused, millest me täna näeme, et nad on kas ära kolinud või ära kolimas. Kui me vaatame kasvõi Noblessnerit, siis veel 5 kuni 10 aastat tagasi remonditi seal laevu. Täna on see selline atraktiivne võib isegi öelda, et linna süda. Lennusadam seal kõrval oli veel mõned aastad tagasi suletud terriroorium. Täna on see number üks muuseume kindlasti,” nentis abilinnapea Andrei Novikov.

Suurimaks probleemiks avamaks mereäärt alates Noblessneri sadamast kuni Paljassaareni peab Novikov aga Paljassaares tegutsevat kalatööstust. Nemad veel ära kolida pole soovinud ja kuni tööstus seal jätkab, ei saa ka linn suurt midagi ette võtta.

Probleeme on teisigi teab Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Peeter Järvelaid. “Praegu kõik, mis asub Linnahalli ümbruses ja sealt edasi Kopli poole, ilusti avaneb ja areneb ning järsku me peame läbima mitmeid  kaugemaid kvartaleid, mis on suletud – mida see tähendab? See tähendab, et kui muidu me jalutaksime või sõidaksime jalgrattaga, siis see olukord tekitab ebamugavust ning inimesed sõidavadki autoga,” leidis Järvelaid.
Mehe sõnul on probleemiks ka militaarsadam, millest on kiviaegne arusaam. Selle all mõtleb ta, et sõjasaladus ei asu enam ammu konkreetses sadamas, vaid on varjul militaarlaevades endis. Just seetõttu pole mingit põhjust rattureid-jalutajaid mere äärde mitte lubada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.