"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Luik vestles NATO Euroopa liitlasvägede juhiga julgeolekust Läänemerel (2)
16. jaanuar 2021

Kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväejuhtaja kindralmajor Martin Herem kõnelesid reedel NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja kindral Tod Waltersiga NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisest Läänemere piirkonnas.

Lisaks räägiti ka Venemaa planeeritud suurõppusest Zapad, mis viiakse läbi sügisel NATO piiride lähistel ning mille käigus harjutatakse suuremahulist lahingutegevust NATO vastu, teatas kaitseministeerium.

„Vaatamata kõikidele väljakutsetele uuel ja möödunud aastal on NATO heidutus- ja kaitsehoiak ning liitlasriikide vaheline koostöö olnud tõhus, mis näitab alliansi väga head reageerimis- ja kohanemisvõimet,“ lausus kaitseminister Jüri Luik.

NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (SACEUR) märkis ära, et Läänemere piirkonna julgeolek on NATOs väga olulisel kohal ning jätkatakse allianssi heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamist meie piirkonnas. Mainiti ka ära, et käesoleval aastal tuleb väga pingsalt jälgida meie naaberriigi tegevusi, mil nad korraldavad suurõppuse Zapad ja harjutavad sõjategevust NATO vastu.

Kindralmajor Herem lisas, et NATO valmidus- ja kaitsevõime hoidmiseks on oluline jätkata planeeritud õppuste ja tegevustega. Kaitseväejuhataja tõi näitena esile möödunud aastal toimunud NATO lahingugrupi ja kaitseväe õppused Lätis, mille käigus suudeti jätkata väljaõppega ja samal ajal vältida viirusesse nakatumist. Samuti kiitis Herem USA raketipatarei (MLRS) õppust Eestis möödunud sügisel, mis andis ainulaadse väljaõppevõimaluse kaitseväele.

Lisaks kõneleti ka NATO liitlasvägede kohalolekust Balti riikides ja Poolas ning Balti õhuturbemissiooni läbiviimisest meie õhuruumis.

Alates 2017. aastast on Eestis paiknenud pataljoni suurune NATO liitlasvägede lahingugrupp, millest suurema osa moodustavad Ühendkuningriigi maaväed koos Taani ja Prantsusmaa üksustega. Lisaks on alates allianssiga liitumisest 2004. aastal Eesti ja teiste Balti riikide õhuruumi turvanud NATO liitlaste hävitajad. Praegu osalevad Balti õhuturbemissioonil Ämarist Saksamaa Eurofigther Typhoon hävitajad.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vot nii
17. jaan. 2021 15:34
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/ahto-lobjakas-suvariik-sekkus-poliitikasse-ja-tegi-seda-oigesti/ Saates ütles üks liberaalide peamisi arvamusliidreid Ahto Lobjakas otse välja väga olulised asjad, mida paljud liberaalid mõtlevad, aga mida keegi ei läbe avalikult tunnistada – ta ütles täiesti otse, et kui süvariik sekkus poliitikasse, võttes valitsuse maha ja nurjates abielureferendumi, siis tehti õigesti — nii tulebki teha, eriti USA võimuvahetuse tõttu, et säilitada Eesti harmoonia Läänega.
keiss
16. jaan. 2021 18:30
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/prokuratuur-andis-teada-et-venemaaga-liituda-soovijad-ei-ole-riigireetjad/ Vastusena Teie süüteoteatele teatame, et prokuratuur on 11.01.2021. a nimetatud asjaolude kohta seisukoha võtnud kriminaalmenetluse alustamata jätmise teatises nr 21700000008, mille kohaselt puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks.