"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LOOMAAIA UUDISED: loomaaia asukad naudivad talveilma (0)
17. jaanuar 2021
Inari Leiman

Loomaaed on paksu ja koheva lumevaiba alla mattunud, kuid mitte talveunne tardunud - elu käib nii väliaedikutes kui siseruumides ning asukad naudivad ilusat talveilma.

Leopardide pere põhjapoolseim asukas, tihedaima ja värvierksaima karvakasukaga amuuri leopard Alexei püherdab mõnuga pehmel lumel. Alaska päritolu Dalli lumelamba uted löövad lumisel mäeküljel kepsu ja pusklevad lumehunnikuga. Sise-Aasia kõrbelaevad, talveks pika ja sooja karva selga saanud kaksküürkaamelid seisavad vankumatult lumesajus. Isegi Kagu-Aasia asukas kalakass Otto ei pelga lund ega tuisku ning püüab usinalt okstele riputatud lihatükikesi.

Kõige enam naudivad korralikku talveilma aga loomulikult jääkarud. Karumürakas Raspi kesknädala päevakava nägi välja selline: hommikul pallimäng, keskpäeval mägironimine, seejärel jõukatsumine jämeda puutüvega ning kuuse vedamine.

Habekotkaste ja kaeluskotkaste pesaalused on peagi kätte jõudva sigimishooaja eel uuendatud ja korrastatud ning lindudele antakse tasapisi pesamaterjali pesa kohendamiseks. Habekotkaid on juba tabatud ka paaritumas.

Soojades siseruumideski ei ole elu soikunud.

Troopikamaja suures akvaariumis peavad pulmi Lõuna-Ameerika endeemsed jõeraid: isaskala on armuhammustustega emase uimeääred puhta pitsiliseks nakitsenud.

Aafrika Malawi järve kirkavärviliste kirevahvenlaste akvaariumis näeb erinevas vanuses maime vilkalt suurte kalade vahel ringi ujumas.
Novembri keskpaigast alates sõbralikult koos elanud Austraalia linnustiku sümboli ja suurima jäälindlase kuukabarra paari emalind munes kolmapäeval esimese muna.

Eesti 2021. aasta loom on rott, sestap pandi paksunahaliste maja näriliste terraariumi elama kolm rändrotist aretatud laborirotti. Plaanis on hakata eksponeerima ka Eesti looduses haruldaseks jäänud kodurotti.

Laste loomaaias lemmikutena peetavad kaks laborirotitüdrukut aga käisid uudistamas loodusliku sisustusega maoterraariumi. Kuigi madu kohal ei olnud, oli uute lõhnadega puurontide ja tüvede peal ronida päris pelutav, aga ka põnev.

Kesknädalal lõppes peaaegu 16 aastat Tallinna loomaaias elanud isase aasia lõvi Juna, hellitusnimega Johnny, elutee. Tema elust Tallinnas saab lugeda loomaaia kodulehe loomalugude rubriigis: https://tallinnzoo.ee/aasia-lovi-juna-hellitusnimega-johnny/

Aastavahetuse saluudi järgselt pikalt stressis olnud šimpans Betty aga tunneb ennast juba veidi paremini, sööb ja joob.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.