"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MTA kutsub testima uue tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni prototüüpi (0)
18. jaanuar 2021
Ksenija Kurs

"Meie soov on pakkuda mugavaid ja käepäraseid avalikke teenuseid ja selleks, et teenus vastaks klientide ootustele, avame TSD protoüübi testimise klientidele," sõnas MTA tulu- ja sotsiaalmaksu kohustuse täitmise teenusejuht Külli Külm-Kivistik.

Maksu- ja Tolliamet (MTA) kutsub raamatupidajaid ja ettevõtjaid testima tulu- ja sotsiaalmaksu (TSD) deklaratsiooni prototüüpi ja oma ettepanekuid esitama. 

Teenuse prototüübi leiab SIIT. Tagasisidet ja ettepanekuid ootab MTA prototüübi kohta kuni 5.veebruarini MTA kodulehel

Külm-Kivistiku sõnul on tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon visuaalselt vananenud ja vajab uuendamist. “Parema teenuse pakkumiseks oleme alustanud mõtete koondamist, kuidas anda deklaratsioonile kaasaegne välimus ja teha täitmine kliendile veelgi mugavamaks,” ütles ta. “Meie soov on pakkuda mugavaid ja käepäraseid avalikke teenuseid ja selleks, et teenus vastaks klientide ootustele, avame TSD protoüübi testimise klientidele.”

Uut deklaratsiooni saab tulevikus esitada, kasutades seniseid kasutusel olnud kanaleid: e-MTA-s andmeid sisestades, failist laadides (csv, xml) ja X-tee kaudu. Lisaks analüüsitakse võimalusi andmeid edastada uudses XBRL GL formaadis.

TSD-d esitab MTA-le igal kuul ligi 90 000 isikut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.