"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita elanike arv ületas 19 000 piiri (0)
18. jaanuar 2021

"19 000 on oluline verstapost. Jõudsalt kasvanud Pirita linnaosa elanike arv näitab, et oleme väga hinnatud elukeskkond neile, kes otsivad kesklinna lähedust metsarikkas ja merega piiritletud turvalises elukohas," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta täpsustas, et viimase 17 aastaga on Pirita elanikkond kasvanud ligi 10 000 inimese võrra – 2003. aastal elas Pirital 9384 inimest.

Rahvastikuregistri andmete järgi on Pirita linnaosa elanike arv 1. jaanuari seisuga 19 001. Kõige rohkem elab Pirital eestlasi (umbes 73% elanikkonnast), ligi viiendik elanikest on vene rahvusest. Pirital elab ukrainlasi, valgevenelasi, lätlasi, soomlasi ning teistest rahvustest elanikke. Ligi veerandi Pirita elanikest moodustavad lapsed (24%) ja üle 65-aastaseid elanikke on Pirital 14%.

“Linnaosavalitsus töötab selle nimel, et Pirita elukeskkond oleks jätkuvalt tervislik ja turvaline,” sõnas Liinat. Ta lisas, et peab väga oluliseks arendada tervisespordi- ja liikumisvõimalusi. Samuti panustatakse sellesse, et Pirita teed ja tänavad oleksid ohutud liigelda ning kvaliteetne haridus ja kaasaegne perearstiteenus kättesaadav kodu lähedal.

„Iga lapsevanem peab saama oma lapse panna ajakohasesse lasteaeda ja heade õpitingimustega kooli. Panustame Merivälja uue lasteaiahoone ehitusse ning Merivälja kooli ja Pirita majandusgümnaasiumi laiendamisse,” sõnas Liinat.

Pirita on elanike arvu poolest Tallinna kõige väiksem linnaosa. Kokku elab Tallinnas 1. jaanuari seisuga 445 688 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.