"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei- ja Piirivalveameti nädalavahetuse sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
18. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud nädalavahetusel kokku 130 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine ja 52 varavastast kuritegu, sealhulgas 36 vargust (üks eluruumidest, üks sõidukitest).

Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 24 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati üks sisenemiskeeld ja Eestist saadeti välja kolm inimest. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

15. jaanuaril teatati politseile Mustamäe linnaosas Ehitajate teel korteris toimunud perevägivalla juhtumist, mille käigus 38-aastane mees lõi enda elukaaslast, 34-aastast naist. Peretüli juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

15. jaanuaril teatati politseile Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval toimunud kaklusest, mille käigus 22-aastane mees läks kallale ja lõi rusikaga näkku tuttavale 49-aastasele mehele. Juhtunud täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. jaanuaril teatati politseile, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel maja trepikojas lõid kaks naist 41-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. jaanuaril teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval olevas elukohas tekkis konflikt elukaaslaste, 36-aastase naise ja 51-aastase mehe vahel, mille käigus tekitas naine mehele noataolise esemega kehavigastusi. Kiirabi viis mehe haiglasse, tema vigastused ei olnud tõsised. Politsei pidas 36-aastase naise kinni.

16. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Liivamäe tänaval olevas elukohas tekkis konflikt sugulaste, 27-aastase naise ja 30-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati teineteisele kehavigastusi.

16. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäel Pallasti tänaval tekitati 38-aastasele mehele pudeliga kehavigastusi. Politsei pidas 56-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

16. jaanuaril teatati politseile, et Kristiines Välja tänaval olevas elukohas tungis alkoholijoobes 21-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 20-aastasele naisele ja tekitas talle valu. Politsei pidas 21-aastase mehe kinni.

16. jaanuaril teatati politseile, et Mustamäel Mustamäe teel lasi seni tuvastamata mees pipragaasi näkku 78-aastasele naisele. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

16. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Kauba tänaval olevas elukohas tekkis konflikt abikaasade, 59-aastase mehe ja 61-aastase naise vahel, mille käigus tekitati teineteisele füüsilist valu.

16. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäel Sinimäe tänaval läks 35-aastane mees kallale enda naabrile, 34-aastasele mehele. Politsei pidas 35-aastase mehe kinni.

17. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval korteris on tekkinud konflikt 35-aastase mehe, 32-aastase naise ja 31-aastase mehe vahel. Kõik osapooled olid alkoholijoobes ja kõigil neil olid kergemad vigastused. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval kaupluses ründas 30-aastane mees 18-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

17. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Suitsu tänaval korteris tekkis konflikt elukaaslaste, 18-aastase naise ja 23-aastase mehe vahel. Kiirabi kontrollis mõlema osapoole vigastused ning politseinikud toimetasid nad seejärel kainenema.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

17. jaanuaril teatati, et Kuusalu vallas tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus tüli elukaaslaste, 61-aastase mehe ja 57-aastase naise vahel, mille ajal lõi naine meest näkku. Politseinikud pidasid naise kinni.

Juhtumid piiril

15. jaanuaril lahkusid eralennuga Tallinnast Pihkvasse kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes rikkusid eneseisolatsiooni nõudeid. Informatsioon edastati Terviseametile.

15. jaanuaril koostati lahkumisettekirjutus ja määrati kaheks aastaks sissesõidukeeld 1992. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees viibis Eestis viisavabaduse alusel. 15. jaanuaril tegi ta varguskatse toidupoest ning tunnistas, et töötas Eestis ebaseaduslikult.

15. jaanuaril lahkus lennuga Tallinnast Londonisse üks Eesti ja üks Suurbritannia kodanik, kes rikkusid eneseisolatsiooni nõudeid. Informatsioon edastati Terviseametile.

15. jaanuaril soovis lennuga Tallinnast Londonisse minna 1976. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mehe andmeid kontrollides selgus, et ta on koroonapositiivne ning tema karantiinikohustuse lõpu ajaks oli määratud 21. jaanuar. Mehega vesteldi ja ta suunati tagasi enda elukohta eneseisolatsiooni. Info edastati Terviseametile.

16. jaanuaril suunati Tallinna lennujaamast tagasi 1993. aastal sündinud Eesti kodanikust mees, kes kuni 22. jaanuarini pidanuks olema eneseisolatsioonis. Mehega suheldi ja olukorrast teavitati ka Terviseametit.

16. jaanuaril suunati Tallinna lennujaamast tagasi 1969. aastal sündinud Eesti kodanikust naine, kes kuni 23. jaanuarini pidanuks olema eneseisolatsioonis. Naisega vesteldi ning olukorrast teavitati ka Terviseametit.

17. jaanuaril koostas Põhja prefektuuri ametnik ettekirjutuse Eestist lahkumiseks 10 päeva jooksul 1994. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes on alates 2019. aastast rikkunud liiklusseadust neljal korral. Mehe viisavaba viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ja lühendati seda ühekordselt. Lisaks kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.