"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Selgusid Tallinna spordisõbralikemad õpetajad (0)
18. jaanuar 2021
Õpetajate Leht

Tallinna aasta spordisõbralikemad õpetajad 2020 on Alari Põlm Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist, Eva Laidvee Tallinna Pääsküla Koolist ja Raina Luhakooder Tallinna Kristiine Gümnaasiumist. 

Lõppenud aasta novembris kuulutas Tallinna Haridusamet esmakordselt välja konkursi “Tallinna aasta spordisõbralik õpetaja 2020”, mille eesmärk on tunnustada Tallinna üldhariduskoolide õpetajate tööd õpilaste igakülgse kehalise ja vaimse arengu toetamisel. Kandidaate esitati 18 ja nüüdseks on konkursi hindamiskomisjon valinud välja spordisõbraliku õpetaja laureaadid.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev rõõmustas, et esmakordselt toimunud konkursist võeti aktiivselt osa ning spordisõbraliku õpetaja tiitlile esitati pea 20 õpetajat. “Kõik kandidaadid on omal alal tublid ja väärivad tähelepanu. Osavõtnute arv ja ankeetides kirjeldatud iseloomustused on tunnistuseks, et koolis töötavad õpetajad, kes teevad oma tööd hingega ja nende entusiasmi on märganud ka teised.”

Raina Luhakooder sõnas peale tunnustusest kuulmist järgmist: “Ma olen väga, väga tänulik ja üllatunud selle tunnustuse üle. See teeb mu meele ääretult rõõmsaks ja õnnelikuks! Olen tänulik, et mul on sportlikud ja teotahtelised õpilased, abivalmis ning rõõmsatujulised kolleegid ja mõnus ning toetav juhtkond. Kui ma Tallinnasse tööle tulin, siis kahtlesin endas kõvasti, aga nüüd olen väga rahul ja rõõmus. Ega siis miskit, tuleb samal tasemel tööd jätkata ja spordipisikut õpilastesse edasi süstida.”

Hindamiskomisjon tõstis esile veel järgmisi spordisõbraliku õpetaja kandidaate: Anti Krik (Tallinna Laagna Gümnaasium), Heidi Salm (Jakob Westholmi Gümnaasium), Margit Randver (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Marko Mett (Tallinna Reaalkool), Mihhail Tõrtõšnõi (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Raina Kaus (Tallinna Järveotsa Gümnaasium) ja Tiiu Kork (Tallinna Õismäe Gümnaasium).

Aasta spordisõbraliku õpetaja kandidaate iseloomustab oskus õpilastele kehalise kasvatuse aine arusaadavaks teha ning aine vastu huvi äratada, pakkudes õppekavaväliseid tegevusi ja rakendades oma tunnis muutunud õpikäsituse põhimõtteid. Ühtlasi peeti konkursil osalejate puhul oluliseks õpilaste õiglase hindamise ja võrdse kohtlemise oskust, iga lapse eripäraga arvestamist ja lapse toetamist tema aineõpingutes. Komisjon hindas veel, kas kandidaat propageerib õpilaste liikumisaktiivsust, panustab tulemuslikult kehalise kasvatuse ainekava täitmisesse ning juhib aktiivselt kehalise kasvatuse tunnivälist sporditööd koolis. Hinnati veel, kas ta on juhendanud viimase aasta jooksul õpilasi koolispordi võistlustel või on panustanud koolispordi võistluste korraldamisse.

Kandidaate said esitada Tallinna üldhariduskoolid ning nende õpilased ja lapsevanemad, Tallinna Koolijuhtide Ühendus, Tallinna Koolmeistrite Nõukoda, teised organisatsioonid ning kodanikud. Pärjatud õpetajaid tunnustatakse individuaalselt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.