"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eesti soovib ÜRO Julgeolekunõukogu liikmelisust aastateks 2050-2051 (0)
19. jaanuar 2021
Mats Õun

"Oleme end tõestanud ühe aktiivsema valitud ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena – seda on meile maininud mitmed liikmesriigid," kinnitas välisminister Urmas Reinsalu.

Välisministeeriumi kinnitusel plaanib Eesti taotleda ÜRO Julgeolekunõukogu liikmesust aastateks 2050–2051, vahendas BNS. 

Eesti on aastatel 2020–2021 ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liige. Reinsalu sõnul võib pärast esimest liikmesuse aastat tõdeda, et see on andnud Eestile suurepärase võimaluse rääkida kaasa üleilmse rahu ja julgeoleku, sealhugas Eesti regiooni julgeoleku osas. “Seetõttu on olnud arutlusel Eesti kandideerimine ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmeks ka tulevikus. Esitaksime Eesti kandidatuuri perioodiks 2050–2051,” ütles Reinsalu.

“Eesti esimene ÜRO Julgeolekunõukogu liikmesus on olnud meile kasulik ja edukas,” rääkis minister Reinsalu. “Oleme näidanud end riigina, mis seisab oma põhimõtete eest ning ei karda ka keerulistele teemadele tähelepanu tõmmata. Näiteks oleme juhtinud rahvusvahelise üldsuse tähelepanu Valgevene võimude ränkadele inimõiguste rikkumistele. Samuti oleme end tõestanud ühe aktiivsema valitud ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena – seda on meile maininud mitmed liikmesriigid.”

Taotluse esitamiseks tuleb kandideerimisotsus kinnitada valitsuses. ÜRO Julgeolekunõukogus on viis alalist ja kümme valitud liiget.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.