"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Kooli kolmeosaline spordihoone annab nõmmekatele mitmekesised spordivõimalused (0)
19. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Kui seni tuli 903 õpilasega Nõmme gümnaasiumil sporditundideks ruume rentida üle Nõmme, siis täna nurgakivi saanud avaras spordihoones saavad piirkonna lapsed pallimängu- ja jõutreeninguid harrastada juba sügisel. 

Gümnaasiumi hoovi kerkiv spordihoone on kavandatud loodustoonides, mille tumerohelises välisilmes suur osa ehedal puidul.

Vaata galeriid (43)

“Arvestades Nõmme miljööväärtuslikku piirkonda, on arhitekt väga toreda lahenduse leidnud,” rääkis abilinnapea Eha Võrk. “Siin on männid ümberringi ja võib öelda, et oleme tegelikult metsas! Vanasti oligi ju siin mets, kuhu vana Glehn ehitama lubas hakata.”

Võrgu sõnul võiks valmiv hoone pakkuda spordivõimalusi teistelegi piirkonna elanikele.  

“Ma usun, et ka Nõmme põhikooli lapsed saavad siin käia ja miks mitte ka Kivimäe põhikooli lapsed. See on oluline sporditegemise koht kogu ümbruskonna rahvale!” rääkis Võrk. “Hoones saavad olema nii pallisaal kui võimlemise saalid. Ja loomulikult saavad paremad tingimused õpetajadki, sest samas majas saab olema ka pedagoogide ruum.”

Kolmeosalise hoone keskele jääb avar valgusküllane fuajee, pallimängude saal hakkab paiknema maja suuremas osas. Väiksemasse tiiba mahuvad lisaks kolmele saalile veel pesemisruumid jn vajalik. Teisel korrusel saavad töö- ja nõupidamisruumid õpetajad.

“Loomulikult saavad lapsed edasi käia ka võimlas Nõmme gümnaasiumi põhikooli hoones,” ütles Võrk. “See jääb kasutusse ja loodetavasti saame ka seal mõne aja pärast remonti teha!”

Tallinna Linnavaraamet sõlmis lepingu Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ehitamiseks Nordecon AS-ga. Ehitaja Kristo Tamm Nordeconist tunnistab, et hoone on rahva seas pikalt oodatud.

“Olen elanud nõmmel 13 a ja tean väga hästi, kui oluline see hoone koolilaste ja terve kogukonna jaoks on,” rääkis Tamm. “Ka minu laps õpib Nõmme gümnaasiumis ja nii olen tänaste treeningutingimustega üsnagi kursis. Uuest hoonest on unistatuid väga pikalt! Vaadates selle hoone silmapaistvat arhitektuuri, võime öelda, et kui Nõmmel midagi tehakse, siis tehakse seda hästi!”

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Nõmmel lähiajal valmimas mitmeid spordiobjekte.

“Tean, kui ammu ja pikisilmi siia kooli kõrvale seda spordihoonet oodati,” ütles abilinnapea. “Hiljuti avasime Nõmmel välispordiväljakud koos väliujulaga, lisaks hakkame Rahumäe kooli kõrvale rajama universaalset spordiväljakut, kus saab mängida jalgpalli, korvpalli jt mänge. Nõmme gümnaasiumi uus spordihoone saab valmib sügiseks.”

Nõmme Gümnaasiumi õppehoone kõrvale ehitatav A energiaklassiga spordihoone kerkib netopinnaga 1772 m2 ja selle kavandas arhitektuuribüroo Raadius Arhitektid. Projekti kogumaksumus on 3,69 miljonit eurot.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.