"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskerakond võtab tagasi allkirja ERJK likvideerimise eelnõult (0)
19. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Keskerakond otsustas võtta tagasi allkirja eelnõult, mis näeb ette erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) likvideerimise.

“Eesti Keskerakonna fraktsioon taganeb vastavalt riigikogu kodu- ja töökorra seaduse paragrahvi 95 lõikele 3 riigikontrolli seaduse, erakonnaseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (erakondade rahastamise kontrollorgan) seaduseelnõu 193 algatamisest,” teatas põhiseaduskomisjonile riigikogu Keskerakonna fraktsioon. 

Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid ütles Postimehele, et soiku on jäänud sisuline debatt selle üle, kuidas tõhustada seda järelevalvet, samuti pole ka riigikontroll näidanud üles entusiasmi selle funktsiooni endale võtmisest. “Aga teema ei tohi jääda tupikusse ning Keskerakond võtab suuna ERJK pädevuse tõstmisele ja volituste laiendamisele. Sellest täpsemalt saab rääkida juba pärast neljapäevast töörühmade koosolekut,” lisas ta. 

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees, opositsioonilisse Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Lauri Läänemets nimetas Keskerakonna otsust ainuõigeks sammuks, tema hinnangul on uuel võimuliidul vaja korruptsiooni vähendamiseks tugevdada ERJK töövõimet.

„Eelnõu, millelt Keskerakond oma allkirja tagasi võttis, oleks likvideerinud seni end korduvalt tõestanud kontrollisüsteemi ja vähendanud veelgi korruptsiooni ärahoidmiseks mõeldud sanktsioone. Arvestades viimasel ajal toimunut peaksid Reformierakond ja Keskerakond näitama üles oma valmidust lahendada ERJK töö kitsaskohti,” sõnas Läänemets. 

ERJK likvideerimise eelnõu algatasid Isamaa, Keskerakonna ja EKRE fraktsioon mullu maikuus. Seal märgitakse, et komisjoni väljatöötamine tulenes vajadusest tagada professionaalsem kontrolli erakondade tegevuse rahastamise üle.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.