"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mupo juhataja: 232 kaebust ja üks kiitus! (0)
19. jaanuar 2021
Aleksandr Guzhov/ Foto on illustreeriv

"Oleme kõik väljas selle eest, et linnas oleks liiklemine võimalikult turvaline. Inimestel aga soovitame olla vähem kriitilised – iga inimene saab pigem anda oma jõukohase panuse," sõnas Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere.

Alates jaanuari algusest on mupo kõnekeskusele laekunud 232 kaebust seoses koristamata lume, libedate kõnniteede ja jääpurikatega. Linnaosades töötavad mupo piirkondlikud inspektorid on samal ajavahemikul teinud 159 sellekohast kirjalikku teavitust ja sadu suulisi hoiatusi ja nõustamisi.   

Kõige rohkem tuli kaebusi koristamata lume ja libeduse kohta: nuriseti koristustehnika üle –  sahk ajab lumevalli värava ette, kõnniteele või kinnistuomaniku poolt värskelt koristatud puhastusalale; lume koristamisega tekitatakse liigset müra jne. Oli ka paar juhtumit, kus prügiauto ei saanud libeduse tõttu sõita prügikonteinerini, et seda tühjendada. 

Lumekoristusfirmad olid omakorda hädas sõidukiomanikega, kes vaatamata liikluskorraldusvahenditele takistasid tänavapuhastust, katuselt lund alla lükkavad puhastustöölised aga pöördusid  korrapidaja poole palvega võtt ühendust koristusele ette jäävate sõidukiomanikega, et auto ohtlikult alalt ümber parkida. 

Toompere sõnul on nii korrapidajatel kui ka patrullidel pingelised ajad. “Ilmselt läheb veelgi pingelisemaks, sest külmade ja sulailmade vaheldumine tekitavad räästasse jääpurikaid ning kõnniteed muutuvad libedaks. Uus lumi sajab libedale pinnale koheselt peale – seega, olud lähevad üsna keeruliseks.”

Liikudes tuleb vaadata jalge ette ja ka üles

Mupo palub kõigil linnas liikudes olla ettevaatlikud – vaadata nii jalgade ette kui ka üles katuseräästa poole ja jalga panna ilmale kohased jalanõud. “Meie omalt poolt teeme kõik, et koristusautodel aidata tänavad lumest puhtaks saada. Samuti tegeleme igapäevaselt valesti parkijatega, et ära hoida parkimiskaost, piirkondades töötavad inspektorid on iga päev väljas, et oma piirkonnas probleemseid kohti kaardistada ning kinnistuomanikke probleemidest teavitada.”

Toompere lisas, et praegu reeglina kedagi ei trahvita. “Oleme kõik väljas selle eest, et linnas oleks liiklemine võimalikult turvaline. Inimestel aga soovitame olla vähem kriitilised – iga inimene saab pigem anda oma jõukohase panuse: jalakäijana olla ettevaatlik, sõidukiomanikuna parkida sõiduk vastavalt liikluskorraldusnõuetele, kinnistuomanikuna puhastada lumest kõnniteed,” sõnas Toompere, et praegu on talv, mille tulekusse paljud enam ei uskunud.

“Ja midagi positiivset lõpetuseks  –  lisaks korrapidajale laekunud 232-le kaebusele ja pretensioonile laekus meile ka üks kiitus. Helistaja sõiduk oli hommikul lootusetult kinni pargitud. Tänu korrapidaja kiirele tegutsemisele saadi valesti parkijatega ühendust ja inimene jõudis õigel ajal töökohustuste täitmisele,” rääkis Toompere. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.