"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme tunnelise veetud lumi suurendab suusatajate sõidurõõmu (0)
19. jaanuar 2021
Nüüd saavad huvilised suuski jalast võtmata suusatada koguni 30km pikkusel ringil.

"Hetkel käibki Glehni pargis vilgas lumevedu, et saada valmis lisaks Nõmme spordikeskuse alumistele radadele ka ülemine ring. Kunstlumega on kaetud tänaseks 1,8 km ning plaanis on valmis saada 2,5km ring," sõnas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Eile sai Ehitajate tee alusesse tunnelisse, mida rahvasuu Nõmme tunnelina teab, lumi sisse veetud, et oleks võimalik Hüppetorni metsa ja Sütiste metsa vahelistel suusaradadel kulgeda ilma suuski jalast võtmata.  

Suurt rajatraktorit mainitud radadel ei käi aga radu hooldatakse ATV ja lohistiga. “Tellisime lume veo juba eelmisel nädalal aga kahel korral lükkus lumesaju tõttu tehnika kohale jõudmine edasi. Kogu tehnika saadeti tõrjuma maha sadanud lund ning vakantsi Nõmme tunneli lumega täitmiseks ei jäänud,” ütles Šillis. “Hetkel käibki Glehni pargis vilgas lumevedu, et saada valmis lisaks Nõmme spordikeskuse alumistele radadele ka ülemine ring. Kunstlumega on kaetud tänaseks 1,8 km ning plaanis on valmis saada 2,5km ring.” 

Homme plaanitakse ATV ja lohistiga parandada ka Ilmarise terviseradade katet, et suusatamine oleks mugavam. “Senini on entusiastid seal ise jälje sisse sõitnud. Võib öelda, et vanemate matkasuuskadega ja aegumatute kukeklambritega saab tänastest oludes Nõmmele ringi peale suusatada. Kes soovib hooldatud radadelt maha astuda ja selle ligikaudselt 30km väljakutse vastu võtta, see ei pea kahetsema. Vahelduv pinnareljeef ja lumised vaated pakuvad spordisõbrale eneseteostust,” rääkis linnaosavanem. 

Ta lisas, et kuna metsaalustel radadel liiguvad lisaks suusatajatele inimesed ka jalgsi, ratastega, lapsevankreid lükates või koeraga jalutades, on oluline sissesõidetud suusaraja säilimine. “Palume klassikajälge mitte tallata ning võimalusel kasutada metsas kulgevaid hooldamata radasid või liikuda suusaraja servas, et raja kahjustused oleksid minimaalsed. Suusatajatena suhtume mõistlikult ka teistesse talverõõme nautima tulnud inimestesse. Tunneme ilusast talveilmas rõõmu ning arvestame teineteisega,” lausus Šillis . 

Suusatajate võimalused Nõmmel eelmainitud radadega ei piirdu, Harku metsas on looduslikust lumest rajatraktoriga hooldatud rajad. Sõita saab korraliku suusaga vabatehnikas ning rajatraktoriga on sisse sõidetud ka klassikajälg. Lumikatte paksus on ca 30cm. Päevakohast infot saab leida SA Eesti Terviseradade kodulehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.