"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paet: Navalnõi vabastamist tuleb Euroopal nõuda ühtselt (1)
19. jaanuar 2021
Scanpix

"Navalnõi vahistamine on vale lähtudes nii õiguslikust, sisepoliitilisest kui ka rahvusvahelisest vaatepunktist, rääkimata inimlikust tasandist," ütles Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Urmas Paet oma sõnavõtus.

Paet ütles parlamendi täiskogu istungil Venemaa opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi vahistamise teemalisel arutelul, et Navalnõi tuleb vabastada ning Euroopa Liit peab Venemaa suunal tegutsema ühtselt, vahendas BNS. 

“Navalnõi vahistamine on vale lähtudes nii õiguslikust, sisepoliitilisest kui ka rahvusvahelisest vaatepunktist, rääkimata inimlikust tasandist,” ütles Paet oma sõnavõtus. “See on Navalnõist suur julgus naasta kodumaale olukorras, kus ta taas vahistatakse. Eriti arvestades, et ta on Venemaal pidanud taluma vägivalda, rünnakuid. tagakiusamist, vahistamisi ning ka üle elanud keemiarelvaga mürgitamise. Venemaal on järjekordselt olukord, kus tapmiskatse ohver pannakse vangi, aga tapjad on vabaduses ning keegi ei uurigi toimunut,” lisas ta.

Paet ütles oma sõnavõtus, et Euroopa Liit peab survet avaldama, et Navalnõi koheselt vabastataks ning Venemaa lõpetaks opositsiooni tagakiusamise ja hakkaks järgima rahvusvahelist õigust ning täitma enda võetud kohustusi. “Euroopa Liit peab Venemaa suunal tegutsema ühtselt, mis puudutab sanktsioone, aga ka teistes valdkondades, nagu energiapoliitikas,” ütles ta.

“On selge, et kui Navalnõi-sugune, keda tema enda valitsus, julgeolekujõud ja poliitiline süsteem, on nii halvasti kohelnud, ikka veel suudab leida endas missioonitunde naasta kodumaale ja jätkata võitlust inimõiguste ja demokraatia põhimõtete eest, siis peab ka Euroopa Liit vastama adekvaatse toetusega. Ka Venemaa inimesed väärivad inimõiguste ja põhivabaduste kaitset,” lisas Paet.

Teisipäeva õhtul viib Urmas Paet Euroopa Parlamendis ka läbi kõnelusi poliitiliste fraktsioonide vahel, et valmistada ette Navalnõi vahistamise tagajärgi puudutav Euroopa Parlamendi resolutsioon, mille üle saadikud hääletavad neljapäeval.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tsementi ja pikalt
20. jaan. 2021 07:25
Igas riigis oma seadused mida tuleb järgida nii Eestis kui Venes. Tundub Lesha-poiss kogu oma missioonitundest hoolimata oleks pidanud tegelt mingi aeg Eurus resideeruma kui Uljanoff ja Trotski said siis miks mitte Lesha-poiss on ju. Ilmselt nüüd siis tsement ja ilmselt selline jätkuvalt kuni tulevad Riigiduuma valimised ja siis miks mitte presidendi valimised. Kuid igati lahenduseks sulnis Julia Lesha-poisi teinepool mis muud kui Julia püünele. Tõsi tundub vähemalt Riigiduuma valimistel sügisel annavad oma parima pahempoolsed rahvuslased Tõe Eest/Za Pravdu kellega võistlemas kommunistid ja rahvuselt juristi erakonnad. Ja kõigi kohal siis kõrgumas Kõigekõrgem kui Tasakaalustaja selline vene värk. Ja põhiteemaks natsionaliseerimine vara tagasivõtmine mingitelt kahtlastelt tegelastelt ja siin ilmselt Vladimir Vladimirovtš üritab leida teat kompromissi koheselt seina äärde sättimist üritatakse vältida. Isegi Hodori-poiss lasti Eurussse tõsi üheksa ja pool tuli sidida tsoonis mis parata ikka ja alati tuntud teada dr Goebbels igaühele oma.