"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna 53. Keskkool saab uue moodsa spordiväljaku (0)
19. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"Staadionile tulevad nii tartaankattega jooksurajad, kunstmurukattega jalgpalliväljak, kaugushüppekast ja kuulitõukerada kui ka palju muud vajalikku laste liikumisharjumuste soodustamiseks ja arendamiseks," rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Tallinna 53. Keskkool Mustamäel (J. Sütiste tee 42) saab järgmiseks õppeaastaks uue nüüdisaegse staadioni. Projekteerimistööd on juba alanud ning kava kohaselt on väljak kasutamiseks valmis 1. septembril.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et liikumise positiivne mõju laste füüsilisele, vaimsele ja sotsiaalsele tervisele on üldteada. “Tähtis on pakkuda lastele sportimiseks ja liikumiseks mitmekesiseid võimalusi ning uut koolistaadionit planeerides on sellega igati arvestatud,” sõnas Belobrovtsev. “Staadionile tulevad nii tartaankattega jooksurajad, kunstmurukattega jalgpalliväljak, kaugushüppekast ja kuulitõukerada kui ka palju muud vajalikku laste liikumisharjumuste soodustamiseks ja arendamiseks.”

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats avaldas heameelt, et linnaosa sportimisvõimaluste tase taas laieneb. “Sportimisvõimalused on olnud Mustamäel kitsaskohaks, kuid viimaste aastatega oleme spordirajatiste juurdeehitamise ja uuendamisega jõudsalt edasi liikunud nii koolide juures kui ka avalikuks kasutamiseks mõeldud aladel,” ütles Laats, “tuletan meelde, et juba pärast jaanipäeva saab valmis linnarahvale sportimiseks mõeldud avalik staadion Vilde teel, Kaja keskuse ja Kadaka põhikooli vahetus läheduses.”

Uus staadion koosneb kolme ovaalse jooksurajaga ümbritsetud alast, kuhu rajatakse jalgpalliväljak. Staadioni ühele küljele tuleb kaks täiendavat jooksurada ja radade pikendused, nii et ühtekokku moodustub seal viis sirget tartaankattega rada. Jooksuradadele märgitakse stardijooned kümnele eri distantsile alates 40 meetrist ja lõpetades 1500 meetriga. Ümber staadioni rajatakse vabakujuline puukoorekattega rada krossijooksuks. Kaugushüppekasti jaoks on eraldi hoovõturada äratõukejoontega. Staadioni vabale alale püstitatakse eri funktsioonidega võimlemisinventar, sh kangid, rööbaspuud, poom, trenažöörid jne. Kuulitõukesektor rajatakse olemasolevale kohale ja rekonstrueeritakse.

Staadioni kaugushüpperaja äärde paigaldatakse ilmastikukindlad pingid ja prügikastid, spordiinventari hoidmiseks ehitatakse sobiv kuur. Olemasolev valgustus rekonstrueeritakse kehtivaid nõudeid ja kooli vajadusi arvestades. Paigaldatakse ka kooli keskse süsteemiga ühildatud videovalve, mis hõlmab kogu staadioni ala ning võimaldab tuvastada alal viibivad isikud.

Ehitustööde kvaliteedile on seatud kõrged ootused, sealhulgas peavad kasutatavad materjalid ja nende paigaldamise tehnoloogia tagama vastupidavuse ja võimalikult pika kasutusea. Materjalide, toodete ja seadmete valikul ning nende paigaldamisel tuleb arvestada, et staadion võib olla intensiivses kasutuses.

Spordiväljaku projekteerimis- ja ehitustööde tellija on Tallinna Haridusamet, töid teostab OÜ Kivipartner. Staadion valmib 1. septembriks 2021. Tööde maksumus on 376 000 eurot.

Tallinna 53. Keskkooli õppehoone renoveeriti 2009. aastal.        

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.