"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: enim eelistatakse Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni (0)
19. jaanuar 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

Uut kaksikliitu eelistavad enam tallinlased, muust rahvusest ja vanemaealised - üle 75 aasta vanused - vastajad. Nooremate hulgas on rohkem neid, kes eelistavad Reformierakonna, Isamaa ja sotside koalitsiooni.

Eesti elanikud eelistavad näha järgmise koalitsioonina Reformierakonna ja Keskerakonna liitu, seda eelistab 29 protsenti küsitletutest, vahendas BNS Kantar Emori erakondade toetuse seireuuringut. 

Keskerakonna ja Reformierakonna liidu pooldajatele võib juurde liita ka Reformierakonna, Keskerakonna ja Isamaa koalitsiooni eelistajad, keda oli 12 protsenti. Keskerakonna valijatest eelistab koalitsiooni Reformierakonnaga 72 protsenti ning Reformierakonna valijatest koostööd Keskerakonnaga 62 protsenti.

Uut kaksikliitu eelistavad enam tallinlased, muust rahvusest ja vanemaealised – üle 75 aasta vanused – vastajad. Nooremate hulgas on rohkem neid, kes eelistavad Reformierakonna, Isamaa ja sotside koalitsiooni.

Olemasoleva koalitsiooni jätkamist pooldab vaid 15 protsenti Eesti elanikest.

Andmed põhinevad Kantar Emori läbi viidud üle-eestilise esindusliku valimiga veebiuuringul, kus küsitleti perioodil 14.–19. jaanuarini 1312 elanikku vanuses 15–84. Uuringus paluti vastata järgmisele küsimusele: “Olenemata sellest, mis on tänaseks juba otsustatud, milline oleks Teie koalitsioonieelistus?” Vastajatele ette antud variandid olid Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa; Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa; Reformierakond ja Keskerakond ning Keskerakond, Reformierakond ja Isamaa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.