"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: Keskerakond tõusis teiseks ja EKRE langes neljandaks (0)
19. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Populaarsuselt teiseks parteiks tõusis Keskerakond 19 protsendiga. Detsembris oli nende toetus 16 protsenti ja koht populaarsusedetabelis neljas.

Uuringufirma Kantar Emor poolt vahetult pärast Jüri Ratase valitsuse tagasiastumist tehtud küsitlusest selgus, et detsembrikuuga võrreldes kasvas enim toetus Keskerakonnale ja langes Eeesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE), vahendas BNS ERR-i.

Pärast Keskerakonna ümber lahvatanud korruptsiooniskandaali teatas peaminister Jüri Ratas tagasiastumisest 13. jaanuari öösel. Kantar Emor viis küsitluse läbi 14.-19. jaanuarini ehk vahetult pärast otsuse teatavaks saamist.

Uuringu järgi on endiselt populaarseim partei Reformierakond, keda toetas sarnaselt detsembrikuule ka jaanuaris 27 protsenti.

Populaarsuselt teiseks parteiks tõusis Keskerakond 19 protsendiga. Detsembris oli nende toetus 16 protsenti ja koht populaarsusedetabelis neljas. Kolmandal kohal oli Eesti 200, keda toetas jaanuaris 17 protsenti. Kuu varem oli nende toetus veidi kõrgem ehk 18 protsenti.

Valitsuse vahetusega opositsiooni läinud EKRE toetus oli jaanuaris 14 protsenti. Detsembris oli EKRE toetus 17 protsenti. Ülejäänud parteide toetus jäi samaks või muutus vähe. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli jaanuaris sarnaselt detsembrile kaheksa protsenti.

Isamaal õnnestus oma detsembrikuist seitsme protsendi suurust toetust tõsta kaheksale protsendile jaanuaris. Roheliste toetus oli jaanuaris neli protsenti, detsembris oli neil toetajaid viis protsenti. Tulevikuerakonna toetus oli mõlema kuu küsitluses üks protsent.

Emor küsitles 14.-19. jaanuarini 1219 valimisealist kodanikku vanuses 18-84 aastat. Küsitlus viidi läbi veebi teel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.