"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kogukonnaaia rajamiseks saab taotlusi esitada 1.veebruarini (0)
19. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"Hästi oluline on see, et taotlejaks saab olla juriidiline isik, näiteks MTÜ või osaühing, aga näiteks ka eralasteaiad ja - koolid. Eesmärk on rajada linnaaedasid, aga samuti saab toetust taotleda koolituste läbiviimiseks kogukonnaaia projekti juhtidele, tööriistade ja taimede ostmiseks. Juba 1. veebruar on see kuupäev, mil need taotlused lukku pannakse. Julgustan kõiki kiirustama," lausus Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

“Hästi oluline on see, et taotlejaks saab olla juriidiline isik, näiteks MTÜ või osaühing, aga näiteks ka eralasteaiad ja – koolid. Eesmärk on rajada linnaaedasid, aga samuti saab toetust taotleda koolituste läbiviimiseks kogukonnaaia projekti juhtidele, tööriistade ja taimede ostmiseks. Juba 1. veebruar on see kuupäev, mil need taotlused lukku pannakse. Julgustan kõiki kiirustama,” lausus Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Mujal läänes populaarseks saanud community gardening – kogukondliku linnaaianduse trend jõudis Tallinna 2011. aastal, mil kogukonnaaiad rajasid Uue Maailma Selts  ja Möldre Tee Selts. Eelmisel suvel oli Tallinnas rajatud juba 10 kogukonnaaeda.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul on Tallinna linna poolt välja pakutud kogukonnaaedade toetusprojekt kahtlemata tänuväärne ja üks suurepäraseid võimalusi.

“Selles valdkonnas on palju ära teinud Kristiine lasteaiad ja koolid,” rääkis ta. “Tallinna üks pilootprojekte on seotud Energia tänav 13 sotsiaalmajaga, kuhu valmis noorte toetusel uus kogukonnaaed. Seal sotsiaalmajas elavad eakad inimesed, kes veedavad palju aega nelja seina vahel. Sellise vahva aiaga saime ka need inimesed värskesse õhku meelitada.”

Nüüdseks tegutseb Tallinnas erinevates linnaosades üle 10 kogukonnaaias ligi 500 linnaaednikku ning ühistegevuse võrgustikku on kaasatud veel vähemalt sama palju huvilisi.

Kristiine tegevuskeskuse laste ja perede keskuse juht Kertu Kesküla ütles, et kui esialgu olid elanikud pisut skeptilised, siis töö edenedes tuli kogukonnaaia mõttega kaasa juba terve maja. “Üha küsiti, kuhu, mida istutada saaks,” lisas ta.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.