"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Punane Rist kogub annetusi Horvaatia abivajajatele (0)
20. jaanuar 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Sisak-Moslavina maakond, mida detsembri lõpus tabas 6,2-magnituudiline maavärin, on üks Horvaatia vaesemaid piirkondi. Praegu tehakse seal abi- ja taastamistöid, mille muudavad keeruliseks jätkuvad maalihked, tõusuveed ja koroonaviiruse kiire levik.

Horvaatias jätkuvad maalihked ja tuhanded inimesed on jäänud koduta, mistõttu Eesti Punane Rist alustas kolmapäeval annetuste kogumist, vahendas BNS. 

Sisak-Moslavina maakond, mida detsembri lõpus tabas 6,2-magnituudiline maavärin, on üks Horvaatia vaesemaid piirkondi. Praegu tehakse seal abi- ja taastamistöid, mille muudavad keeruliseks jätkuvad maalihked, tõusuveed ja koroonaviiruse kiire levik.

Maavärin tabas maapiirkondi, kus suur osa elanikkonnast ja seega ka abivajajatest on vanemaealised. Ajutist peavarju vajab veel tänagi üle 6000 inimese, kelle kodud on kas hävinud või muutunud elamiskõlbmatuks. Lisaks majutusele on neil tarvis toiduabi, majapidamis- ja hügieenitarbeid. Hinnanguliselt 10 000 inimest, kes said jääda oma kodudesse, vajavad psühhosotsiaalset tuge: stressi tekitab nii hirm järeltõugete ees kui ka koroona kiire levik.

Kannatada sai umbes 2000 hoonet, nende seas Sisaki maakonnahaigla, mille kõik 250 patsienti, sealhulgas koroonahaiged, evakueeriti Zagrebi haiglasse. Koroonaviirus raskendab märkimisväärselt abi osutamist, sest peab olema tagatud nii füüsiline distants abivajajatega kui ka kaitsevarustus abiosutajatele ja kannatanutele.

Elanikke abistab ja taastamistöödes osaleb mitusada Horvaatia Punase Risti vabatahtlikku, Punase Risti liikumise kaudu koguvad ja saadavad piirkonnale abi mitmed riigid. Ka Eesti Punane Rist alustas kolmapäeval annetuste kogumist.

Toetada saab kodulehekülje kaudu: https://toeta.redcross.ee/horvaatia-maavarin/ 

“Seda ise läbi elamata ei ole võimalik ette kujutada õudu, kui nõnda võimas loodusjõud kodusid purustab ja endale ning lähedastele kannatusi põhjustab. Me kõik ei saa ulatada kohapeal füüsilist abikätt, kuid aidata saame siiski,” ütles Eesti Punase Risti president Harri Viik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.